Raamat

Tahad teada, millest pajataks armunud orav või mida räägiksid hüppenöör, Georg Otsa fotoaparaat ja Jüri Krjukovi kikilips?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Andrus Kivirähk on kirjanik, kelle jalajälg püsib kindlalt Eesti raamatuloos ja kelle nime küljes on kvaliteedimärk. See, mil moel rahvakirjanik oskab asjadele hinge sisse puhuda, on kohati lausa hämmastav ja ka “Mälestused” on selles mõttes Kivirähk oma tuntud headuses.

Kaante vahelt leiab 100 fantaasiarohket ja lustlikku lühilugu asjadest. Mõni tuletab meelde enda lapsepõlve, osa paneb mõnusal kombel kaasa mõtlema, kuid liigutavad on need kõik.

Pööningul vedeleb ämblikuvõrkudesse mattunud vana lapsevanker. Inimesed on hüljanud selle kunagi nii šiki ja tarviliku sõiduriista, milles nüüd käib aeg-ajalt uinakut tegemas vaid hulkurkass. Ometi mäletab lapsevanker hästi oma hiilgeaegu ja pole kaotanud lootust parematele päevadele …

Kui loomad ja asjad saaksid inimkeeli kõnelda, siis millest nad räägiksid, millest mõtteid mõlgutaksid? Millest näiteks unistab hüppenöör? Või armunud orav? Või kaotatud kõrvarõngas? Mida oskaks meile pajatada muuseumis oma uue kodu leidnud Paul Pinna taskukell? Või Georg Otsa fotoaparaat? Või Jüri Krjukovi kikilips?

Kivirähk ise on oma teose kohta öelnud, et ehkki paljud raamatusse jõudnud lugudest on lapsemeelsed ja igati sobilikud ka noortematele lugejatele, on tegemist siiski ennekõike täiskasvanutele mõeldud teosega.

Lisaks juttudele on raamatus kandev osa ka Anne Pikkovi toredatel illustratsioonidel.

Kui soovid ma kujutlusvõimet ergutada, on “Mälestused” just sulle. Või miks mitte sobilik poetada jõulumehe kingikotti lähedase jaoks, kes raamatust rõõmu tunda võiks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.