Tasub lugeda! Põhjamaade bestseller, millest tehti juba esimesel ilmumisaastal 15 kordustrükki

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Sally Salmineni romaan “Katriina” on üks suurema müügieduga Põhjamaade raamatuid läbi aegade. Romaani pani Salminen kirja töötades koduabilisena New Yorgis. See avaldati 1936. aastal ja see oli nii nõutud, et juba samal aastal tehti sellest viisteist kordustrükki.

Romaanis saab lugeja tuttavaks Soomest Pohjonmaa jõukast talust pärit Katrinaga, kes armub Johanisse, vaesesse meremehesse. Oma juttudega Ahvenamaa ilust ja seal ees ootavast õnnelikust elust meelitab Johan tüdruku enesega abielluma. Saarele jõudes ja seal elades ei ole elu aga enam pooltki nii romantiline, kui see Katrinale tundus.

Ahvenamaal valitseb tugev klassiühiskond ning uhke Katrina peab kõige karmimates tingimustes ja kasina palga eest päevatöölisena pidevat võitlust enda ja oma pere nimel, kasvades ise seeläbi inimesena.

Romaan käsitleb Ahvenamaa saarestiku olusid 20. sajandi algupoolel. See on saarestiku karmides oludes kannatava ja armastava naise romaan, mis sisaldab tõsielul põhinevaid elamusi ja sündmusi.

Katrinaga koos saab lugeja kulgeda läbi tema rõõmsate ja ka nukramas toonis päevade nooruspõlvest kuni vanaduseni välja. Kaasahaaravalt ja tempokalt kirjeldatakse nii laste sirgumist kui ka seda, kuidas toimuvad muutused ühiskonnas ja inimeste tõekspidamistes.

Sally Salminen (1906–1976) on soomerootsi kirjanik. Ta sündis Vårdös Ahvenamaal lasterikkas perekonnas. Maailmakuulsuse saavutas ta oma esikromaaniga “Katrina”, mida peetakse Soome kirjanduse meistriteoseks.

Üheteistkümne romaani ja mitme autobiograafilise teose autor Sally Salminen on kolmel korral nomineeritud Nobeli kirjandusauhinnale.

Loe “Katrinat” Elisa raamtust siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.