Raamat

Teos nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele: humoorikas, kuid liigutav lugu vanaemast ja tütretütrest

Ilukirjanduslikud teosed on enamasti suunatud kindlale sihtrühmale – lastele, noortele, täiskasvanutele või hoopis mingi žanri igas vanuses austajatele. Siin on aga üks raamat, mis on nii suurepärane, et seda võiksid lugeda kõik – raamatu peategelase otsekohesus aitab meil kõigil näha maailma taas uue nurga alt ja märgata kõigis midagi toredat.

Seitsmeaastasel Elsal on üks isemoodi vanaema, kes muudkui tembutab – näiteks tulistab ootamatuid külalisi rõdult värvikuulipüssist. Vanaema on Elsa ainuke sõber ja superkangelane. Neil on oma salakeel ja koos seiklevad nad Peaaegu-Ärkvel-Maal. Selle maa elanikud on kõik isemoodi ja seal ei kästa normaalne olla.

Kui vanaema sureb, ei pääse Elsa enam muinasjutulisse Peaaegu-Ärkvel-Maale, kuid vanaema on talle jätnud ühe hoopis suurema seikluse. Elsa peab naabritele viima vanaema kirjutatud kirjad, kus vanaema neilt vabandust palub. Ülesannet täites õpib Elsa tundma paljusid majaelanikke ja avastab vanaema kohta nii mõndagi üllatavat.

Fredrick Backmani „Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust“ on kurbnaljakas argimuinasjutt kiiksuga superkangelastest, elust, surmas ja õigusest olla isemoodi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.