Raamat

Teos toimekatele teadushuvilistele: põhiteadmised universumist mahutatuna õhukesse raamatusse

Mingil hetkel on igaüks meist öötaevasse vaadates küsinud: Mida see kõik tähendab? Kuidas see kõik töötab? Ja milline on minu koht universumis?

Vähestel inimestel on mahti kosmost põhjalikumalt tundma õppida. Õnneks on seda teinud Neil deGrasse Tyson, üks armastatuimaid astrofüüsikuid ja teaduse populariseerijaid – ning ta ei hoia oma teadmisi vaid endale. 

Raamatu „Astrofüüsika inimestele, kel on kiire“ lühikestes ja ladusates peatükkides kirjeldab Tyson lugejale kosmose olemust ja arengut ning astrofüüsika ajalugu. Teosesse on kokku kogutud Tysoni läbi aastate kirjutatud artiklid, mille lugemiseks on kerge aega leida ka kiire elutempo kõrvalt. 

Kui kursuse, õpikute või dokumentaalfilmide jaoks aega napib, kuid soovid siiski universumit tundma õppida, on see raamat just sulle. Sellest õhukesest teosest saab lugeja põhiteadmised, mis aitavad edaspidi valdkonnas orienteeruda ning olulisemaid avastusi mõista.

Astrofüüsika teadusharu ühte pisikesse raamatusse mahutamine ei ole kindlasti olnud kerge ülesanne ja raamat on saanud küllaltki sisutihe. Ei tasu aga heituda, kui teos ühe õhtuga läbi ei saa, kõik kohe meelde ei jää, mõnda kohta mitu korda lugema peab või kui raamatu kõrvale tuleb lahti võtta ka abimees Google. Raamatust saadavad teadmised, jutustatuna Tysonile omase selguse ja huumoriga, on kindlasti väikest lisapingutust väärt. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.