Top 10: kriminullid ja psüholoogilised põnevikud. Mida rahvas Elisa Raamatust loeb?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Iga nädal toome teieni ülevaate sellest, mida loeb USA ehk New York Timesi bestsellerite ülevaate. Heidame pilgu ka e-raamatute riiulitesse ja vaatame, mida eestlased Elisa Raamatust meelepärasemalt loeb.

1. Janused mõrvarid

Hetkel on kõige loetum raamat Elisa Raamatus “Janu”, autoriks Jo Nesbo. Tegemist on kriminaalromaaniga, milles leitakse laip, kel kaelal hambajäljed ning kehas verd praktiliselt pole. Asjatundjad kahtlustavad vampirismi. Peagi leitakse veelgi mõrvatuid, keda lisaks hambajälgedele kaelal seob ka tõsiasi, et kõik nad kasutasid kohtinguäppi Tinder.

2. Mineviku eest pagemine kasuks just ei tule

Teisel kohal ilutseb Clare Mackintoshi “Ma lasen sul minna”. Selles teoses variseb pärast traagilist õnnetust Jenna maailm kokku. Ta põgeneb oma mineviku eest üksildasse Walesi külla, kus loomulikult tema minevik ta kätte saab, just siis, kui temas tärkab pisike elu taas normaalsele elule. Tegemist on ootamatuid pöördeid ja sündmusi täis psüholoogilise põnevikuga.

3. Samas igava elu juurest pagemine teeb asjad kindlasti huvitavamaks

Kolmanda koha positsiooni on hõivanud Frances Mayes oma raamatuga “Naised päikesevalguses”.  Siin on  tegu kolmest naisest koosneva sõpruskonnaga, kelledest üks on keelitanud teised kolima oma igava USA elu juurest ära, Toscanasse, ikka selleks et elu nautida. Aga kuidas? Keegi täpselt ei tea ning see toob kaasa mõningaid ootamatuid seiklusi.

4. Kõrvulukustav krimipõnevik

Vastavalt septembrikuule on neljandal positsioonil raamat pealkirjaga “Suve lõpp”, autoriks Anders de La Motte. Ühel 1983. aasta hilissuvisel õhtul kaob viieaastane poiss koduõuest. Ainus jälg, mis poisist jääb, on tema king kõrvalasuval maisipõllul.

Kuigi terve küla aitab lapse otsimisele kaasa, teda ei leita ning kuuldused ja kahtlustused on kiired levima. Kakskümmend aastat hiljem juhib poisi vanem õde Veronica Stockholmis grupiteraapiavestlust. Ootamatult liitub grupiga keegi noormees, kes räägib oma lapsepõlvest, mälestustest ühe poisi kadumise kohta. Tema jutt on hirmutavalt tuttav. Naine tunneb, et peab kodukohta tagasi pöörduma, et püüda leida vastust küsimusele, mida keegi enam ei soovi esitada. Mis tegelikult sel ammusel suveõhtul juhtus? See suvi ei ole veel praegugi lõppenud.

5. Ilukirjanduslik enesesse süvenemise raamat

Top viie lõpus sõlmib otsad kokku aga Raphaëlle Giordano raamatuga “Sinu teine elu algab siis, kui sa mõistad, et sul ongi neid ainult üks”.

Selle müstiliselt pika pealkirja taga ei peitu mitte eneseabiõpik, aga suund on õige. Camille’il, kolmkümmend kaheksa ja veerand aastat vana, on pealtnäha olemas kõik, et olla õnnelik. Ent miks valdab teda tunne, et õnn libiseb käest? Ta tahaks nii väga tunda end taas rõõmsa ja õnnelikuna. Kui rutinoloog Claude teeb talle ettepaneku aidata tal selleni jõuda, ei kõhkle Camille kaua ja soostub. Üllatavate, loominguliste ja mõtterikaste kogemuste kaudu muudab ta sammhaaval oma elu ja asub ellu viima oma unistusi.

Top 10 näeb edasi välja aga selline.

  1. Sinine välk“ – Ann Cleeves;
  2. Naine meie vahel“ – Greer Hendricks, Sarah Pekkanen;
  3. 8.„Ahistatud“ – Flynn Berry;
  4. Kadunud Eesti. „Politseikroonika“ lugu“ – Peeter Võsa;
  5. Serafima ja Bogdan“ – Vahur Afanasjev

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.