Raamat

Tõsielul põhinevad Mitfordide mõrvalood: raamatud, mida võib hinnata ka kaane järgi

Seisad raamaturiiuli ees või sirvid nutiseadmes Elisa Raamatu raamatuvalikut. Imekaunite ja elegantsete kaanekujundustega „Mitfordide mõrvalood“ torkavad riiulil kohe silma. On need ka väärt lugemist?

Sarja esimese osa „Mitfordide mõrvalood. Juhtum rongis“ tegevus leiab aset 1919. aastal. Louisa Cannon asub tööle Mitfordide aadlipere lapsehoidja abilisena ning peagi saab temast hoolealuste sõber ja usaldusalune. Samal ajal vapustab Inglismaad jõhker mõrvajuhtum.

Kui selgub, et tapetul oli seoseid Mitfordide lähikondlastega, otsustavad Louisa ja pere vanim tütar Nancy juhtumit uurima hakata, sealjuures taipamata, millistesse olukordadesse nad selle tõttu sattuda võivad.

Eriliseks teeb teose asjaolu, et romaani aluseks oleva mõrvaloo ohver oli halastajaõde Florence Nightingale Shore, kuulsa nimekaimu ristitütar. Samuti on eksisteerinud värvikas Mitfordide suguvõsa, kuid raamatu tegevustik on autori fantaasia vili.

Sarja teises raamatus „Mitfordide mõrvalood. Särav noor surnu“ tuleb Louisal taas leida vastused mõrvajuhtumis, mis on kõigi arvates juba lahendatud.

1925. aastal naudib Mitfordide vanim tütar Nancy täiskasvanuelu ning veedab aega seltskonnaga, keda lehed kutsuvad säravateks noorteks inimesteks. Noored korraldavad äsja seltskonda astnud Pamela Mitfordi 18. sünnipäeva tähistamiseks aardejahi Asthalli maamõisas, kuid mängu lõpuks on üks osalejatest jõhkralt mõrvatud.

Politsei vahistab Dulcie Longi nimelise toatüdruku, kuid Louisa on tema süütuses veendunud. Koos noore politseiseersandiga asub ta otsima tõendeid selle kohta, kes võis olla tegelik mõrvar.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.