Raamat

Tõsisem versioon filmist: raamat, mis andis inspiratsiooni “Jänespüks Jojo” tegijatele

Aasta esimestel päevadel jõudis Eesti kinodesse „Jänespüks Jojo“ – komöödia noorest poisist, kes elab II maailmasõja aegsel Saksamaal ning kelle kujuteldav sõber on totter versioon Adolf Hitlerist. Film osutus ülipopulaarseks ning oli nomineeritud kuuele Oscarile, millest ühe ka võitis.

Linateose valmimiseks andis inspiratsiooni Christine Leunensi romaan „Vangistatud taevas“. Raamatu tegevustik on filmi omale üsna sarnane, kuid detailid ja tonaalsus on kahel teosel väga erinevad. 

Romaani minajutustaja on Hitlerjugendi innukas liige Johannes, kes elab 1940. aastate Viinis. Ühel päeval avastab ta oma kodust juudi tüdruku Elsa, kelle ta vanemad seina sisse on peitnud. 

Poisi esialgsest jahmatusest saab kiiresti huvi, seejärel aga armastus ja isegi kinnisidee. Kui Johannese vanemad kadunuks jäävad, mõistab ta, et on ainus inimene, kes üldse Elsa olemasolust teab.  

Tõsine, mõtlemapanev ja pigem tumedates toonides kirjutatud „Vangistatud taevas“ uurib tõde ja valesid nii poliitilised kui ka isiklikul tasandil, paljastades lugejale inimhinge kõige hämaramaid soppe ja süngemaid pahesid. 


Christine Leunens, kelle sulest on seni ilmunud kolm romaani, on ka tänavuse HeadRead festivali külaline.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses