Ühes raamatus aitas üks mees teisel järelkäruga tagurdada ja see on seetõttu suurepärane lugemine

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mida sa teed, kui keegi liikluses sinu ees aeglaselt sõidab? Või kui keegi veedab tualetijärrekorras oodates kempsus veidi kauem aega, kui sina arvad, et seal veetma peaks? Või kui keegi sulle aitäh ei ütle, või…

Väga sageli on neis olukordades esimeseks reaktsiooniks pahandamine. Ei, sa ei pea isegi vihaseks saama, jalgu trampima, aga mõttes käib läbi ikka et: “pagan, kaua võib,” või, et  “issand kui ebaviisakas.” Aga kas on? Kas see inimene on ikka meelega ebaviisakas? Või näed sina oma piiratud vaatepunktist seda ebaviisakana?

Ove on 59-aastane ja pealtnäha jube ebaviisakas. Ta ei vasta üldiselt teiste tervitustele, lööb inimesi uksega näkku ja käib ning kurjustab nendega, kes maja vahel sõidavad. Ta ei kõhkle näitamast näpuga nende peale, kes pahandavad. Rahvas kutsub teda kibestunud naabritõpraks.

Aga kui me autor Fredrik Backmani abiga raamatus “Mees nimega Ove” saame heita pilgu Ove sisemuses toimuvale, tema mõtetesse ja minevikku, avastame me hoopis, et sealt paistab üks pikk ja kurb lugu. Ove naabriks satub jutukas noor perekond, kes panevad Ove tegema asju, mida ta varem ei teeks. No näiteks tagurdama järelkäruga kahe maja vahele.

Ehkki lugu ise kõlab veidi jaburana, toob see lugemise hetkel lugeja silmisse kindlasti pisarad. Olgu need siis naeru või nutu pärast. Backmani raamat, mis on tõlgitud üle 40 keelde ja valatud filmilindile on rahvast köitnud üle maailma. Haara raamat kätte ja lase ennastki köita.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.