Raamat

Unusta tavaline limps: Eesti tipp-baarmenid õpetavad kraaniveest kokteile tegema

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Paistab, et jõule saab sel aastal tähistada vaid pereringis. Kuigi kohal on inimesed, keda niikuinii iga päev näed, ei pea pidu sugugi igavam olema. Ehk isegi vastupidi – see on suurepärane võimalus proovida uusi asju ning muuta jõuluistumine meeldejäävaks.

Kui verivorstist ja ahjukartulitest loobuda ei raatsi, sobib pakkuda näiteks uut joogipoolist. Siinkohal tulevad appi Eesti tipp-baarmenid, Butterfly lounge’i asutajad Kristo Tomingas ja Heinar Õispuu, kes on koostanud alkoholivabade kokteilide raamatu „Butterfly veekokteilid“.

Raamatusse on kirja pandud 31 kraaniveest inspireeritud kokteiliretsepti, mis toovad rõõmu nii argi- kui pidupäeva ning mis erinevalt traditsioonilistest kokteilidest sobivad joogiks ka pere noorimatele. 

Peale uudsuse ja kõigile sobimise on alkoholivabadel kokteilidel muidki häid omadusi. Näiteks võib pärast nende tarbimist vabalt autorooli istuda, et poest järgmiste kokteilide jaoks koostisosi tuua. 

Muuhulgas ei pea pidulised muretsema, et jõuluõhtul liigse kokteilide tarbimise pärast piinlik olukord tekib, samuti ei olene järgmise hommiku enesetunne sellest, mitu jooki endale peohoos haarasid. Kõlab nagu hea lahendus, kas pole?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.