Raamat

Uus ja taasavastatud vana: mida sel nädalal lugeda?

Sel nädalal toome teieni neli raamatut, mis on äsja jõudnud Elisa Raamatusse ja mille lugemist tasuks kindlasti kaaluda. Kõik on väga erinevad, seega endale sobivaima võiks leida igaüks.

Laevakaitsjad

Nelja aasta vältel valutas kogu Eesti südant 14 laevakaitsja pärast, kes lõpuks 2017. aastal koju pääsesid. „Laevakaitsja päevikud. Neli aastat Indias. Dmitri Pappeli lugu“ on Rain Kooli ja Dmitri Pappeli koostööl valminud raamat, mis põhineb Pappeli mälestustel ja Indias peetud päevikutel.

See on haarav ja põnev raamat, mis räägib piraatidevastasest võitlusest ja petturfirmast, kirevast ja kaootilisest Indiast, erinevate komberuumide põrkumisest ning inimelu haprusest. Enam kui neli aastat kestnud kohtuprotsessi ja rohkem kui kahe aasta pikkust vangipõlve kirjeldav päevik sisaldab nii ränki olukirjeldusi kui naermapanevat koomikat. Kirjeldused on ausad ja võimalikult tõetruud – autorid ei näita ühtegi olukorda ei ilusama ega koledamana, kui see tegelikult oli. Ennekõike räägib see raamat aga inimese võimest muutuda ja leida arengutee ka kõige rängemates proovilepanekutes.

Teadusulme

Ameerika ulmekirjaniku Isaac Asimovi „Asum“ on Asumi triloogia esimene raamat, mis koosneb viiest omavahel seotud lühijutust. Kõik jutud räägivad lagunenud Galaktikaimpeeriumist ja psühhoajaloolase Hari Seldoni võitlusest, mille eesmärk on Asumi rajamise abil päästa inimkond ja vältida kümneid tuhandeid anarhia-aastaid.

Noortele

Just nagu Heli Künnapase teistes teostes, on ka noorteromaanis „Lõpupidu“ esikohal suhted, inimloomuse keerdkäigud ja elu põhiküsimused. Sündmustik leiab aset Oodvere külas, kus Raili alustab viimast gümnaasiumiaastat. Ta on leppinud mõttega, et see aasta tuleb lihtsalt üle elada, kuid ootamatult leiab ta koolist kaks uut abiturienti – pilkupüüdva Marcuse ja erakliku Roometi.

Seni koolile ja korvpallitrennile pühendunud Raili kogeb oma viimasel kooliaastal pimestvat armumist ja õnne, aga ka valusaid pettumusi ning ta õpib nii enda kui teiste kohta kordades rohkem kui varasemalt. Lisaks peab ta tegema suuremaid elulisi otsuseid kui vaid see, kuidas peale lõpupidu jätkata.

Ohtlikud saladused

Vera” on võimas jutustus põgenemisest ja ellujäämisest, emadest ja tütardest, põlvest põlve kanduvast süüst ja armastusest. On aasta 1945. 17-aastane Sandrine põgeneb Poola sõjakolduste juurest varasuvisesse Rootsi, ainsaks pagasiks laps, kellest ta kavatseb lahti saada, ja ohtlik saladus. Varsti kohtub ta aristokraadist mehega ning seitse kuud pärast Rootsi jõudmist seisab ta juba jäisel saarel, seljas pruudirüü. Kõrgklassi külmas Cederite perekonnas õpib ta saladusi hoidma, samal ajal kipub ta enda minevik talle järele jõudma. Koos tütre Vera sünniga hakkab tõde kildhaaval päevavalgele tulema.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.