Raamat

Väärt lugemine: Jo Nesbo uus psühholoogiline põnevik paneb proovile vendadevahelised sidemed

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Põnevike fännidel on taaskord põhjust rõõmustada, sest Elisa Raamatusse on jõudnud järjekordne ohtralt kiidusõnu pälvinud põnevik. Mis seal imestada – Jo Nesbø ilmselt ei teagi, kuidas halba raamatut kirjutada.

Seekordses põnevikus suundub autor koos lugejaga väikese Norra mägiküla kõrgeima mäe harjale, kus elab automehaanik Roy. Elu on lihtne ja rahulik, kuni aastaid välismaal viibinud vend Carl koos Barbadoselt pärit abikaasaga kodutallu naaseb.

Carl käib välja geniaalse idee, kuidas tuua jõukust nii vendadele endile kui ka kogu külale. Ent Carli tulek ei too vaid rikkust – ka sünged lapsepõlvesaladused hakkavad taas pinnale immitsema. 

Teismelisena astus Roy oma noorema venna eest välja, kuid kui küla politseiülem taas nende vanemate traagilise surma kohta küsimusi tuleb esitama, peab Roy otsustama, kui kaugele ta on nõus minema, et venda kaitsta. 

Jo Nesbø „Kuningriik” on mitmekihiline, sünge ja võimas psühholoogiline põnevik. See on lugu suurtest ambitsioonidest, veresidemete jõust ja armastusest, aga ka hoolega varjatud perekonnasaladustest, mis panevad vendadevahelised sidemed proovile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.