Seriaalid

10 tuntud Eesti telesaadet, mis on IMDB-s eriti kõrgelt hinnatud

"Mõmmi aabits" on üks vanimaid sarju edetabelis.

IMDB-sse minnakse tavaliselt uudistama suuri välismaiseid kassahitte ja teleseriaale, kuid sealt leiab huvitavat infot ka Eesti teletoodangu kohta.

Vaatame üle need 10 kodumaist teleseriaali, mida IMDB külastajaid on kõige kõrgemalt hinnanud.

10. Mõmmi aabits – 8.2/10

40 aastat on läinud mööda, kuid lastesaade “Mõmmi aabits” on endiselt vanemate ja nooremate mälusoppides. Mõmmi ja Karu-Kati on nii tugevalt mällu süübinud, et isegi uuemad sarjad jäid pingereast välja.

9. Ohtlik lend – 8.5/10

Noored Marko Matvere ja Elisabet Tamm mängisid 20 aastat tagasi politseinike tandemit ETV sarjas “Ohtlik lend”. Kokku tehti kahe hooaja jooksul 22 osa.

8. Tuulepealne maa – 8.5/10

2008. aastal ETV ekraanile jõudnud 13-osaline ajaloodraama keskendus inimsaatustele Vabadussõjast kuni II maailmasõjani.

7. Ühikarotid – 8.5/10

Nii staarjuuksur Lauri Pedaja kuulsaks saigi. Tuuli Roosma produtseeritud “Ühikarotid” on teleseriaal, mille peategelasteks on seitse väga erinevat maalt pealinna tulnud noort, kelle elud tehnikumi ühiselamus saatuse tahtel põimuma hakkavad.

6. Litsid – 8.9/10

Sari baseerub Mart Sanderi kirjutatud menukil “Litsid” ja “Litsid II”, mis olid 2017. aastal raamatukogude laenutusedetabelite tipus.

5. Meie aasta Aafrikas – 9.3/10

Nüüd saab alguse “Meie aasta…” saaga. Aafrika on Tuuli ja tema pere viimati väisatud sihtpunkt, kus võetu vastu ka viimane aastavahetus.

4. Meie aasta Austraalias – 9.4/10

Tuuli pakkis taaskord lapsed ja mehe kaasa ning põrutasid Austraaliasse. Elades kaugel kängurumaal peamiselt autos, et näha võimalikult palju ja sõita läbi kõiksuguseid põnevaid kohti.

3. Meie aasta Hiinas – 9.5/10

Kuigi Tuuli ja Arbo peatusid samal laiuskraadil, kus asetseb Egiptus, siis soe ei olnud neil seal kohe kindlasti.

2. Meie aasta Iraanis – 9.6/10

Aasta Iraanis tõi Tuulile ette nii mõnegi takistuse: mõndadesse poodidesse ei tohtinud naised siseneda ja ujuma tohtisid naised minna ainult riietes.

1. Meie aasta Siberis – 9.8/10

Sealt see kõik alguse saigi. 2012. aastal jõudis televaatajani saatesarja esimene hooaeg, kus koliti elama Siberisse vissarionlaste külla.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.