15 miljonit dollarit episoodi kohta ehk 10 kõige kallimat teleseriaali läbi aegade

Tippseriaalide tegemine ei ole odav lõbu. Siin on kümme seriaali, mille ühe episoodi tegemiseks on kulunud korades rohkem raha kui ühe Eesti mängufilmi valmis väntamiseks.

10. “SENSE8” – 9 miljonit dollarit episoodi kohta

Tegu on “Matrixi” filmid lavastanud Wachowskite poolt loodud seriaaliga, mis räägib loo kaheksast omavahel vaimselt ühendatud inimesest. Kuigi “SENSE8” võeti esialgu üsna hästi vastu, tõmbas Netflix pärast teist hooaega juhtme seinast. Põhjuseks, nagu arvata võib, olid ülisuured tootmiskulud.

Seriaali esimesed kaks hooaega on Netflixis jätkuvalt olemas.

9. “Rome” – 9 miljonit dollarit episoodi kohta

Esimene seriaali “Rome” osa jõudis vaatajani 2005. aastal ja väidetavalt on just see teos põhjuseks, miks hakati tundma huvi arhailiste jutustuste vastu. Tänu sellele trendile saame tunda rõõmu üllitisest nagu “Troonide mäng”.

Kuigi sarja esimesed episoodid olid niivõrd menukad, et ühe episoodi peale pandi magama üheksa miljonit dollarit, siis kahjuks edukäik lõppes juba teisel hooajal, mis jäi ka viimaseks.

8. “Marco Polo” – 9 miljonit dollarit episoodi kohta

Kõige kurikuulsam fakt sarja kohta on, et striimiskanal Netflix jäi sarja tõttu 200 miljoni dollariga miinusesse. Õnneks ei takistanud “pisike” möödapanek nende edukäiku, sest see juhtus juba mõnda aega tagasi.

Sari “Marco Polo” jõudis ekraanile 2004. aastal, mil määrati 10 episoodilise loo eelarveks 90 miljonit dollarit. Juba mõned nädalad pärast pilootosa ilmumist pikendas Netflix sarja teisele hooajale ja ootused olid kõrged. Kahjuks jäi teine hooaeg “Marco Polo” viimaseks võimaluseks.

Seriaali näed siit.

7. “Suure paugu teooria” – 9 miljonit episoodi kohta

Fännid võivad teha kohe kiire arvutuse ja mõelda palju telesarja tegemiseks üldse raha üle jääb, kui staarnäitlejate viimaste hooaegade tasu ühe episoodi kohta oli üks miljon dollarit. Varasematel hooaegadel maksti neile ühe osa eest “kõigest” 750 tuhat dollarit.

Ent see ei ole ainuke väljaminek, sest iga episoodi pealt maksti autoritasu ka tunnusloo loonud bändile Barenaked Ladies.

6. “Sõbrad” – 10 miljonit dollarit episoodi kohta

Sari “Sõbrad” defineeris terve kümnendi, mil osad olid eetris, ja sellest olid teadlikud ka kõik osatäitjad. See oli ka põhjuseks, miks nende tasud küündisid lõpuks miljoni dollarini episoodi kohta. Kuigi tegijad üritasid hoida ülejäänud kulusid miinimumis, siis iga osa peale kulutati kokku umbes 10 miljonit dollarit.

Vaata “Sõpru” siit.

https://www.youtube.com/watch?v=hDNNmeeJs1Q

5. “The Get Down” – 11 miljonit dollarit

Netflix on teada-tuntud ärimudeli poolest, mis eelistab toota rohkem niši-sarju ja “The Get Down” oli üks nendest. Muusikat täis seriaali üks hooaeg läks Netflixile maksma koguni 120 miljonit dollarit, mis kulus suures osas autoritasude maksmisele. “The Get Downile” oli plaanitud ka teine hooaeg, kuid Netflix jättis asja katki, kui ei näinud vaatajates piisavalt huvi sarja vastu.

Seriaal asub siin.

4. “Band of Brothers” – 12,5 miljonit dollarit

Tõenäoliselt ei tule see kellegile üllatusena, kes “Band of Brothersit” näinud on, et selle tegemine pidi olema hiiglama kulukas. Sarja tegemist juhtisid Steven Spielberg ja Tom Hanks, platsil oli lugematul arvul näitlejaid ja ekstraid, kes riietati ajastutruudesse kostüümidesse.

Rääkimata veel lõhkeainetest, mis ühe hooaja jooksul vastu taevast lasti. Nii ei maksa imestada, et ühe epsioodi maksumuseks oli kokku 12,5 miljonit dollarit.

3. “ER” – 13 miljonit dollarit

Sarja hiilgeaeg oli 1998. aastast kuni 2003. aastani. Selle aja jooksul saavutas seriaal niivõrd suure edu, et uudistekanal NBC andis tegijatele tühja tšekiraamatu, mis andis võimaluse kutsuda näitleama kõiki näitlejad, kes pakkusid huvi. Selle sama sarjaga sai kuulsaks ka George Clooney, kes oli varem täiesti tundmatu näitlejahakatis.

2. “The Crown” – 13 miljonit dollarit episoodi kohta

Netflix kulutuste pealt tagasi ei hoia. Kostüümidraama “The Crown” edu nimel on nad võimelised välja käima 35 tuhat dollarit kuninganna Elizabethi pulmakleidi dubleerimiseks, sest tegijate eesmärk on näidata kõike täpselt nii nagu oli kunagi.

Seriaali vaata siit.

1. “Troonide mäng” – 15 miljonit dollarit episoodi kohta

See ei tule vast kellegile üllatusena, et esimese koha napsas endale “Troonide mäng”, sest mängu on pandud parimad töötlusprogrammid ja maailma kõige eksootilisemad võttepaigad. Seetõttu eraldati viimase hooaja tegemiseks märkimisväärsed 15 miljonit dollarit episoodi kohta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.