Seriaalid

Eestis toimub krimipõneviku “BESA” teise hooaja maailmaesilinastus

Sarja filmiti Eestis ja kaasa teevad ka Eesti näitlejadFoto: pressimaterjal

Esmaspäeval, 22. novembril esilinastub Pimedate Ööde Filmifestivali raames kriitikute ja publiku heakskiidu saanud Serbia krimipõnevussarja “BESA” teine hooaeg, mille võtmetegevused toimuvad Eestis.

2018. aastal esilinastunud BESA on Serbia populaarseim telesari, mille esimene hooaeg kogus Aadria mere piirkonnas miljoneid vaatajaid. Teleseriaali teise hooaja võtmetegevused filmiti sel suvel Eestis.

Sarja maailma esilinastus toimub esmaspäeval, 22. novembril PÖFF-i telesarjadele pühendatud programmis TV Beats. Esilinastuse ajal viibib Eestis seriaali peaosa mängiv Raša Bukvić, narkokartelli juhi rollis üles astuv Arben Barjaktaraj, sarja autor ja režissöör Igor Stoimenov, produtsendid Tea Korolija ja Milena Džambasović Serbiast ning Esko Rips Eestist.

Eesti näitlejatest löövad sarjas kaasa Gert Raudsep, Hendrik Toompere Jr, Mari Abel ja Rain Tolk. “BESA” teise hooaja tootsid Adrenalin ja Telekom Srbija. Tootmisprotsessi Eestis koordineeris Nafta Films.

“BESA” esimene hooaeg pälvis nii publiku kui ka kriitikute tunnustuse. Sari võitis Kagu-Euroopa filmiauhindade galal FEDIS parima teleseriaali auhinna Kuldse Antenni ning auhinna parima muusika ja parima fotograafia kategoorias. “BESA” on Serbia vaadatuim telesari, mille stsenaariumi alusel toodeti telesari ka Lähis-Idas ja Malaisias.

“BESA” peaprodutsendi Tea Korolija sõnul sarja populaarsus alles kasvab.

„Kui esimene hooaeg oli Serbia populaarseim ja kogu regiooni üks populaarsematest teleseriaalidest, siis teise hooajaga loodame laieneda veel rohkematesse riikidesse. PÖFF-i raames saavad Eesti inimesed näha esimesena sarja teist hooaega ning loodetavasti jõuab sari peagi ka Eesti telekanalite valikusse,“ sõnas ta.

“BESA” esimeses hooajas kaotas traagilises õnnetuses tütre kurikuulus maffiaboss, kes nõuab kättemaksu. Kui tavaline pereisa satub autoõnnetusse, mis tapab narkoparuni tütre, on ainus väljapääs hakata ka ise tapjaks. See, mis kahte meest seob, on besa, mis tähendab Kagu-Euroopa kultuuris au panti, lubaduse täitmist ja ausõna.

Eestis, Serbias ja Montenegros filmitud teise hooaja lugu keskendub kättemaksule ja keerulistele põlvkondade vahelistele suhetele, mille põhjustajaks on õnnetute sündmuste jada ja minevikuvarjud. Uros ja tema perekond osalevad vanglas viibiva narkoparun Dardani vastu tunnistamise järgselt tunnistajakaitseprogrammis. Dardani poeg Driton võtab üle oma isa narkoäri ning tahab Urosele ja tema perele kätte maksta õe surma ja isa reetmise eest.

Sarja filmiti enam kui 200 paigas kaheksas riigis, sealhulgas Eestis. Rahvusvahelistest näitlejatest löövad kaasa Arben Bajraktaraj (“Harry Potter”, “Taken”), Radivoje Rasa Bukic (“Taken”, “Die Hard”), Milos Timotijevic (“Tšernobõli päevikud”), Katrina Cas (“Wolf of Wall Street”), Gert Raudsep (“Kirsitubakas”), Milan Maric (“Dovlatov”) ja Florist Bajgora (“Gangs of London”).

Sarja teise hooaja tootjad on Adrenalin ja Telekom Srbija. Sari põhineb Srdjan Saperi originaalideel. “BESA” esimese hooaja autoriteks oli meeskond, mida juhib tunnustatud Briti stsenarist Tony Jordan. Esimese hooaja tootis MBC Studios ka araabia turule nime all „Blood Oath“. “BESA” teise hooaja lõi Igor Stoimenov, kes kirjutas ja lavastas ka enamiku episoode.

Eestis pakub sarjale tootmisteenust Nafta Films (produtsent Esko Rips) ning tootmismeeskonda kuulus üle 50 eestlase.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.