Seriaalid

Go3-st näeb tänasest sarja “Estonia – leid, mis muudab kõike” teist hooaega

Teist hooaega saab näha 21. juunistFoto: Go3

Tänasest saab discovery+ kanalil Go3-s näha sarja “Estonia – leid, mis muudab kõike” kaheosalist teist hooaega, mis keskendub vraki uutele uuringutele ja püüab saada selgust, mis juhtus tol ööl peaaegu 30 aastat tagasi.

Rahvusvahelist tähelepanu pälvinud sarja esimene hooaeg jõudis vaatajateni 2020. aasta septembris discovery+ kanali vahendusel. Kui laevale sukeldunud meeskond leidis vrakist senitundmatu augu, murdis uudis kohe rahvusvahelise meedia esiuudistesse.

Ohutusjuurdluse Keskuse juhataja Rene Arikase sõnul ei olnud vigastus varem teada ning videomaterjali avaldamine selle kohta oli põhjuseks, miks 2021. aastal algatati parvlaeva Estonia vraki rahvusvaheline uurimine, mida viivad praegu läbi Eesti, Rootsi ja Soome ohutusjuurdluse asutused. Esialgset hindamist juhib Eesti, sest parvlaev Estonia sõitis Eesti lipu all.

Dokumentaali teises hooajas heidetakse pilk rahva seas puhkenud diskussioonile, mis tekkis pärast sarja esimeses hooajas näidatud uusi avastusi.

“Esimesel hooajal oli siiski suur mõju, kuna parvlaev Estonia on suure hukkunute arvu tõttu siiani inimestel meeles, inimeste lein ei ole siiani lahtunud,“ sõnas Arikas pressiteates.

“Käimasolevad rahvusvahelised uuringud on selleks ellu kutsutud, et saada uut informatsiooni parvlaeva Estonia huku kohta. Eesmärk on selgitada välja avastatud vigastuste tekkepõhjus. Need on väga põhjalikud uuringud, mis algasid eelmisel aastal eeluuringutega ning jätkuvad sel aastal põhiuuringuteg,” märkis Arikas.

Ta lisas, et ettevalmistavad tegevused sel suvel toimuvateks uuringuteks algasid aasta eest, mil viidi läbi vraki esialgne hindamine allveerobotite, erinevate sonarseadmete ning mõõteriistadega.

Dokumentaali kaheosalist järge saab vaadata alates 21. juunist kanalil discovery+ Go3-s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.