Seriaalid

Ilmus treiler bändi Rock Hotel dokumentaalsarjale

Esimene osa linastub 19. novembrilFoto: Maris Savik

19. novembril jõuab eksklusiivselt Telia Inspira kanali vahendusel eesti telepublikuni värske dokumentaalsari “Rock Hotel. Kuidas läks sul see mäng“. Äsja ilmus ka sarja treiler.

1978. aasta 20. oktoobril astub Eesti Kunstiinstituudi metsikul peol esmakordselt lavale bänd, kes kutsub end “rock’n’roll’i austajate sektiks“.

Eesti kõigi aegade populaarseim rock’n’roll’i mängiv tantsubänd purustab kõik publikurekordid. Mitu põlvkonda eestlasi armub “Aita mööda saata öö” laulu kuulates ja selle järgi tantsupõrandal kõikudes.

Eesti mõistes on populaarsus üüratu ning bänd esineb praktiliselt viiel päeval nädalas üle terve Eesti. Pole kohta, kus Rock Hotel üles ei astu – Saaremaast Antslani ja publikurekordid purustatakse kõikjal. Õnnega on koos need koolijuhid ja õpetajad, kel õnnestub saada Rock Hotel oma lõpupeole esinema. 

Mitu aastakümmet vihiseb mööda nagu meteoriit. Bändis tuleb ette kõike, mida saab mõõta tunnete ja suhete skaalal: muusika, alkohol, populaarsus, armastus, pereelu, riiud, peod, erimeelsused, argipäev, tüdimus. 

Niisama varmalt leiavad aset erinevad muutused: vahetuvad rublad-kroonid-eurod, riigikord, juukselõige, püksisääre laius ja kehakaal.

Rock Hoteli pilli järgi tantsivad kogu selle aja jooksul kõik parteilased, agronoomid, kunstnikud, emad-isad, vanaemad-vanaisad, kodu- ja väliseestlased. Aeg toob väsimust ja  uusi tegemisi, kuid mõned asjad püsivad ka muutumatuna – need on sõprus, huumor ja rock’n’roll.

Rock Hoteli esimesest peost viimaseni kulub täpselt 43 aastat ja 4 kuud. Rändame koos bändiga nende esimesest mängust kuni viimase peoni Kõue mõisas.

Dokumentaalsari “Rock-Hotel. Kuidas läks sul see mäng“ koosneb neljast osast ning sarja avaosa on Telia Inspira kanali eetris laupäeval, 19. novembril algusega kell 20.30.

Sarja peaosades on söörid Heigo Mirka, Tiit Kõrvits, Margus Kappel, Ivo Linna ja Harry Kõrvits. Režissöör on Harry Kõrvits, tootja Pumpkin Production.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.