Seriaalid

IMDB parimate seriaalide edetabeli tipus on uus tegija, mis on ka eestlastele südamesse pugenud

Suitsevale reaktorile lähemale minna ei ole kindlasti hea mõte.Foto: HBO

Tele- ja filmiandmebaasi IMDB kõige kõrgema reitinguga seriaalide nimistu tipus troonib uus valitseja. Selleks on võrratu ajalooline draama “Tšernobõl”, mis on ka siinsetele vaatajatele naha alla pugenud.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik ütles, et praeguseks on HBO uuel hittsarjal välja tulnud neli esimest osa ning viies ehk viimane osa jõuab Eestisse teisipäeval, 4. juunil.

“Tšernobõl” on siinse televaataja jaoks kiirelt populaarseks muutunud – sarja neli esimest episoodi on meie teleteenuse HBO keskkonnas üleval, olles juba kogunud suure hulga vaatamisi,” lisas Kiik.

Tuletõrjujad põlevat tuumareaktorit kustutamas.Foto: kuvatõmmis

Mina olen samuti “Tšernobõli” esimesed episoodid ära vaadanud ja võin kinnitada, et tegu on tõepoolest väga kvaliteetse seriaaliga. Huvitav on näha, kuidas Ühendriikide firma poolt toodetud draama tabab nõukaaja nostalgia kujutamisega nii täpselt kümnesse.

Eestlasele pakub “Tšernobõl” ka omajagu äratundmisrõõmu. Tuttavad on vanad hruštšovkad, korterite sisustus, tegelaste riietus ja palju muud. Seriaal võeti osaliselt üles Leedus Ignalina tuumajaama juures, seega nõukogudeaegset linna ei ehitatud mingile suvalisele stuudioplatsile, vaid käidi reaalselt ka Ida-Euroopas filmimas.

Aga päris ausalt, tee endale teene ja vaata “Tšernobõli”. Kriitikud, IMDB külastajad ja teised eestlased arvavad, et see on hea seriaal. Mina arvan ka, et on hea. Nii et lihtsalt vaata see ära, eks ole?

Muide, hiljuti jõudis IMDBsse ka Tallinn, mis märgiti ära Christopher Nolani spioonifilmi “Tenet” ametliku võttepaigana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.