Seriaalid

Kas oled näinud? “Troonide mängu” loojad peitsid maailma eri nurkadesse 6 hiiglaslikku Raudtrooni

See troon avastati Rootsis asuvast Björklidenvägenist. Foto: kuvatõmmis

“Toonide mängu” sarja looja HBO on maailma eri nurkadesse ära peitnud kuus seriaalist pärit Raudtrooni, vahendab The Verge. Fännid, kes troonid vihjete peale üles leiavad, võidavad uhke auhinna.

Troonide asukohtasid aitavad välja selgitada tunniajased striimid, millega käivad vahel kaasas erinevad krüptilised sõnumid. Näiteks ühe lumises paigas asuva trooni videot jagati Twitteris lausega “We stand on guard for thee”. Kiiresti saadi aru, et tegu Kanada hümnist pärit laulureaga ja peagi avastatigi Raudtrooni koopia Kanadas asuvas Tumbler Ridge’is.

Lisaks Kanada troonile on praeguseks teada veel nelja Raudtrooni asukohad. Üks troon asub Brasiilias kõrbes, teine Suurbritannias metsas, kolmas Hispaanias rannikul ja neljas Rootsi jääväljadel. Osade troonide asukohtasid on aidanud tuvastada lisaks 360-kraadisele kaamerapildile ka heli, näiteks Hispaanias asuva Raudtrooni striimis ei ole näha merd, kuid on kuulda lainetust.

Kuidas Raudtroonide leidjaid autasustatakse? Mõistagi kuningale-kuningannale omase krooniga! Täpsemalt Westeorse varalahkunud kuninga Robert Baratheoni peaehtega, mida võis näha ka seriaali esimestes hooaegades. Siin poseerivad oma krooniga näiteks Suurbritannia trooni asukoha välja nuhkinud mehed.

Kuuenda trooni asukoht on veel aga täielik saladus. HBO ei ole veel jaganud vihjeid ega näidanud striimi, mis aitaks selle asukohta välja selgitada. Soojad kevadilmad on kohal, seega kõik õue hiiglaslikku raudkolakat otsima! Äkki on üks troon just sinu lillepeenrasse maandunud.

Rääkides Raudtroonist, siis hiljuti arvutati USAs välja, kes kõige tõenäolisemalt “Troonide mängu” kaheksanda hooaja lõpus Westerost valitseb ja kes uues hooajas esimesena surma saab. Lisaks rääkis ka Daeneryst kehastav Emilia Clarke eluohtlikust tervisehäirest, mis teda seriaali esimesi hooaegasid filmides painas.

“Troonide mängu” kaheksas ja viimane hooaeg alustab 14. aprillil.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.