Seriaalid

Kas teadsid? Need on kõik korrad, kui “Brooklyn Nine-Nine” mainib Eestit

Armastatud komöödiaseriaalil “Brooklyn Nine-Nine”’ algab täna kauaoodatud seitsmes hooaeg NBC-s. Telekanal otsustas kuulata fännide soove ja toob eetrisse ka seitsmenda hooaja, kuigi saade on juba kaks korda hingusele saadetud ning siis taas ellu äratatud.

Vaata täna linastuva seitsmenda hooaja treilerit:

“Brooklyn Nine-Nine” peategelane on Jake Peralta. Jake on lapsik, kuid osav detektiiv, keda kehastab SNList tuntud Andy Samberg. Saates mainitakse aeg-ajalt Balti riike ning seitsmenda hooaja tähistamiseks otsisime üles kõik Eesti mainimised.

4. hooaeg, 10. osa:

Jake’i parim sõber Boyle peab võitlema Läti maffiaga, et leida üles Captain Latvia lelu, mida ta oma Lätist adopteeritud lapsele jõuludeks kinkida tahab. Selleks, et sisse pääseda Läti ööklubisse, räägib Boyle uksel turvameestele nalja:

“Mida ütleb üks Eesti põllumees teisele?Meie viljasaak on palju väiksem suure ja uhke Läti riigi saagist!”

5. hooaeg, 15. osa:

Jake’i kihlatu Amy saab sarisüütamiste uurimiseks teha koostööd oma suure iidoli, ristsõnameister Melvin Stermleyga. Amy on oma iidoli nägemisest väga õnnelik ja räägib, et Melvin kunagi koostas ristsõna, mille kõik vastused olid sõna “ristsõna” (ing k. “puzzle”) erinevates keeltes. Amy mainib, et eesti keeles on see sõna “mõistatus”.

1. hooaeg, 15 osa:

Seekord Eestit otse ei mainita, küll aga on eesti keel inspireerinud väljamõeldud leirkrakeegovnia keelt. Nimelt Jake ja Amy uurivad majaelanikelt, kas neil on toime pandud kuriteo kohta infot ning kohtuvad Mlepnosega, kes on pärit Leirkrakeegovniast. Mlepnos kuulab traditsioonilist lugu, mida lauldakse ta kodumaal, kui koer kaotab oma süütuse.

Laulusõnu kuulates on aga selge, et saatekirjutajad on Google Translate’i abil naljatanud, sest laulusõnad on ilmselgelt vigases eesti keeles:

Meil on fun
Me teeme asju
mis on põnev
Oleme sõbrad kasu

Eestis saab seriaali “Brooklyn Nine-Nine” vaadata Netflixis, kus on üleval viis esimest hooaega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.