Seriaalid

Netflix tuli välja ootamatu avaldusega, kus hoiatab loomasõpru sarja “Our planet” jõhkrate stseenide eest

Kõige suuremat poleemikat põhjustanud stseen on hetk, mil morsa pere liige kaotab kalju äärel tasakaalu ja kukub kõrgelt kallakult alla. Foto: Unsplash.

Netflix tegi ootamatu avalduse nende uue loodusdokumentaali “Our planet” osas. Teatades Twitteri profiilil, et suurematel loomasõpradel on soovitatav jätta osad episoodid saadet vaadates vahele.

Striimimiskanal tegi postituse pärast vaatajate pahameelt, mis oli ajendatud sellest, et “Our planet” näitab stseene, kus loomad hukkuvad jõhkral moel.

Netflixil ei olnud põhjust etteheiteid eirata, sest sarja eesmärk on näidata inimkonna otsest mõju loomariigile. Kajastades seega ka põhjusi, miks ja mis moel saavad loomad surma. Selleks et keegi ei saaks šokki tõi Netflix minutiliselt välja episoodid, mida vältida.

Kõige suuremat poleemikat põhjustanud stseen on hetk, mil morsa pere liige kaotab kalju äärel tasakaalu ja kukub kõrgelt kallakult alla. “Our planet´i” eesmärk on küll näidata sellega, et kliimamuutuste pärast jääb morskadel aina vähem elamiseks ruumi, ent vaatajate pahameelt tekitab stseeni detailsus. Stseenis näidatakse tervet õhulendu kuni maandumist teiste elutute morskade juurde.

“Our planeti” vaatajad kommenteerivad Twitteri postituse all, et loomariik võib olla karm ja kõigile ei ole antud pikalt elupäevi, kuid televisioonis ei pea näitama kõike täies reaalsuses. Eriti saateid, mida tohivad vaadata ka lapsed.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.