Seriaalid

Netflixi sarja “Emily in Paris” looja prantslaste solvamise pärast ei vabanda

Taamal kõrguv Eiffeli torn, baretid, ilusad inimesed kaunites riietes: klišeesid on selles seriaalis igal nurgal.Foto: kaader seriaalist "Emily in Paris"

Prantsusmaal kriitikarahe alla sattunud ülimenuka Netflixi seriaali “Emily in Paris” looja Darren Star ei leia, et on sarjas kujutanud prantslasi negatiivselt ja ei arva seetõttu, et tal oleks vaja millegi eest vabandada.

“Emily in Paris” Netflixi üks uuemaid ja populaarsemaid seriaale, mille keskmes on Ühendriikidest Pariisi koliv suhtekorraldaja Emily. Prantsusmaal saab seriaal aga vett ja vilet – leitakse, et prantslasi kujutatakse ebaviisakate, laiskade, ülbete ja ebamoraalsetena.

Darren Star, kes on eelkõige tuntud “Seksi ja linna loojana”, Prantsusmaa kujutamises aga viga laita ei näe. Ta rääkis väljaandele The Hollywood Reporter, et tema jaoks on “Emily in Paris” hoopis austusavaldus Pariisile.

“See seriaal on armastuskiri Pariisile läbi ameeriklanna silmade, kes pole seal kunagi varem käinud,” selgitab Star. “Ta näeb esimesena klišeesid, sest me näeme Pariisi läbi tema silmade. Mul ei ole kahju, et keskendub Pariisi glamuursele küljele. See on ilus linn ja ma tahtsin luua seriaali, mis tähistab just Pariisi kaunimat poolt.”

Vaevalt, et see prantslastele erilist meelerahu pakub ja neid seriaali suunas leebuma paneb. Stereptüüpe on sarjas palju ja rambivalguses on tõepoolest kõik prantslaste kohta käivad stereotüübid. Kuid ei saa eitada, et Pariis näeb seriaalis välja tõepoolest väga glamuurne ja kaunis. Star on oma tahtmise saanud.

“Emily in Paris” saabus Netflixi 2. oktoobril ja on vaatajate seas jätkuvalt ülimalt populaarne. Eesti Netflixi seriaalide populaarsusedetabelis hoiab seriaal hetkel neljandat kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.