Seriaalid

Netflixi seriaal “Connected” nimetab Eestit üheks arenenumaks digiriigiks maailmas

Netflixi tõusul striimimismaailma tippu on olnud oma osa mängida ka eestlastel.Foto: kaader seriaalist "Connected"

Pühapäeval esilinastus Netflixis USA teadusajakirjaniku Latif Nasseri seriaal, kus ta otsib huvitavaid ja üllatavaid seoseid erinevate asjade, inimeste ja juhtumite vahel kõikjal maailmas.

Viies episood “Pilved” viib saatejuhi Eestisse, kus Eesti saunakultuuri eksportijad ning blogijad Adam Rang ja Anni Oviir avavad oma kodusauna uksed ja võtavad vastu seltskonna e-residente.

Marten Kaevats.Foto: kaader seriaalist

Eesti valitsuse diginõunik Marten Kaevats selgitab isesõitvas bussis istudes, milline näeb välja elu “pilveriigis”. Kaevats ütleb, et Eestis ei pea iial järjekorras seisma, et juhilube uuendada või autot registreerida. Ta nimetab USA bürokraatiat absurdseks ja selgitab vaatajatele, mis on isikukood.

Selle peale kostab saatejuht, et raske on mitte kadedaks saada. “Kujuta ette, sa võid hääletada saunas, registreerida ettevõtte mullivannis või deklareerida maksud tualettruumis!” Ja lisab muigega: “Ainus paberimajandus, mille sa ette pead võtma, asub su kõrval vetsurullis.” Seriaali on juba soovitanud New York Times.

“Eestist on saamas hea näide sellest, kuhu riigid tulevikus liikumas on või vähemalt liikuma peaksid,” ütles Eestit tutvustava lõigu kohalik produtsent Marian Männi. “Me ei anna endale alati aru, kui palju oleme vaeva näinud ja kui kaugele tänu sellele jõudnud. Selle seriaaliga tuletavad ameeriklased seda meile ise meelde.”

Eesti e-residentsusest ja digikultuurist peetakse piiri taga lugu.Foto: kaader seriaalist

Adam Rang, kes sai sõna ka seriaalis, rõõmustab, et peale tehnoloogialahenduste tutvustab Netflixi episood ka imelist Eesti saunakultuuri. “Tänu tehnoloogiale jääb enamikul meist piisavalt aega üle, et teha asju, mida me tõeliselt armastame,” ütles Rang, kes ise asutaski oma elukaaslasega ettevõtte saunalaval istudes.

Mõte Eestit kui arenenud digimaad portreteerida, tuli New Yorgi produktsioonifirmal Zero Point Zero vaadates Vice’i videot, kus tulevikuriik Eesti paistab justkui tegevuspaik ulmefilmis.

“Connected” seriaali loomise juures olid Eestist abiks veel ajakirjanik Marta Tuul, droonipiloot Riho Kirss, helimees Hisham Sharafeddine ning assistendid Reece Vassil Mladjov ja Tiiu Mari Kateriine Krigul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.