Seriaalid

Rangelt kohustuslik: nüüd saad vaadata ühe viimaste aastate parima seriaali teist hooaega

"The Terror" on viimaks ometi tagasi.Foto: AMC

Hea seriaalifänn, nüüd on aeg graafik kõigest ebavajalikust puhtaks lüüa! 12. augustil alustas lähiajaloo ühe kõige alahinnatuma seriaali “The Terrori” teine hooaeg, mis peaks kuuluma iga endast lugupidava sarjagurmaani kohustuslikku repertuaari.

“The Terrori” esimene hooaeg oli täiesti võrratu. Lugu John Franklini 1845. aastal aset leidnud katastroofilisest Arktika ekspeditsioonist oli lummav segu detailselt realiseeritud ajaloolisest realismist ja kõhedast üleloomulikust mütoloogiast. “The Terror” oli, ja on jätkuvalt, parim seriaal, millest sa mitte midagi kuulnud ei ole.

Nüüd on kohale jõudnud teine hooaeg ja ma utsitan kõiki seda võrratut seriaali vaatama. Ei, sa ei pea olema esimest hooaega näinud, et teisest aru saada. Tegevus ei toimu enam 19. sajandil, vaid 1941. aastal USA-s. Laevameeskondade asemel on nüüd peategelasteks Ühendriikides elavad jaapanlased, kes satuvad Pearl Harbori rünnaku järel keerulisse olukorda.

“The Terrori” teise hooaja keskmes on enne Teist maailmasõda USA-sse rännanud Jaapani immigrandid.Foto: kuvatõmmis

Teise hooaja esimese osa põhjal on raske otsustada, millises suunas sari täpsemalt liikuma hakkab. Esimeses hooajas oli üleloomulik õudukaelement enamasti kauguses varitsev ähmane oht, kuid teises hooajas on see tugevamalt esile tõstetud.

Aeg näitab, kas lugu USA-s elavatest jaapani immigrantidest trumpab üle seiklusloo tundmatutesse kargetesse vetesse seilavatest maadeavastajatest. Esimene hooaeg oli nii hea, et teine peab selle seljatamiseks maha saama mäekõrguse saavutusega. Aga algus tundub lubav.

Sarja teine hooaeg pealkirjaga “The Terror: Infamy” alustas 12. augustil ja järgmised episoodid ilmuvad nädalaste vahedega. “The Terrori” päevadel olen mina teleka ees nagu viis kopikat ja soovitan teistel seriaalifännidel soojalt sama teha.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.