Seriaalid

Stereotüüpse lähenemisega silma paistnud “Emily in Paris” saab kolmanda ja neljanda hooaja

Emily seiklused Pariisis jätkuvad.Foto: kaader seriaalist "Emily in Paris"

Netflix teatas, et menusari “Emily in Paris” saab ka kolmanda ja neljanda hooaja. Kuigi sari on palju vaatajaid leidnud, on palju neidki, kes sarja tobedaks ja stereotüüpseks peavad.

“Emily in Paris” jutustab ameeriklanna Emilyst (Lily Collins), kes töö asjus Pariisi kolib ja peagi Instagramis kuulsust kogub. Detsembri lõpus jõudis vaatajateni sarja teine hooaeg, mis kerkis koheselt ka mitmete riikide vaadatuima sisu edetabeli etteotsa. Ainuüksi viie päeva jooksul vaatasid Netflixi kasutajad sarja üle 107 miljoni tunni, kirjutab Variety.

Sarja menukust arvestades ei tule uudis uutest hooaegadest tegelikult suure üllatusena. Samas – kuigi suur osa sarja vaatajatest on Emily Pariisi seikluste suured fännid, siis väga palju on neidki, kes sarja kohta kiidusõnu ei jaga.

Juba esimese hooaja järgselt avaldasid prantslased sotsiaalmeedias ja meedias ilmunud arvustustes pahameelt, et sari kubiseb klišeedest ja stereotüüpidest, mis mõjuvad solvavana. Näiteks kujutatakse prantslasi ebaviisakatena, seksistlikena ja laiskadena. Loomulikult ei puudu sarjast ka baretid, croissant’id ja pikad saiad.

Stereotüüpne kujutamine jätkus ka teises hooajas ning tekitas pahameelt isegi Ukraina kultuuriministris, kirjutab BBC. Nimelt häiris teda, kuidas üks sarja tegelastest on Ukrainast pärit Petra, kelle jaoks poest varastamine on igapäevane asi ja kelle stiilitunnetus on nullilähedane. Lisaks tunneb Petra hirmu, et ta saadetakse tagasi Ukrainasse.

“Sarjas on Ukraina naisi kujutatud karikatuurselt ning see on täiesti lubamatu ja solvav. Kas nii meid välismaal nähaksegi?” ütles kultuuriminister Oleksandr Tkatšenko.

Pealiskaudset ja lihtsameelset lähenemist on sarjale ette heidetud ka sotsiaalmeedias ning see kajastub tegelikult ka sarja reitingutes. Rotten Tomatoes lehel on tavavaatajad andnud sarjale hindeks 39%. Kriitikud on olnud veidi lahkemad ja andnud skooriks 67%, ent arvesse tuleb võtta sedagi, et sarja on hinnanud vaid 21 kriitikut, samas kui tavavaatajatest on arvamust avaldanud 211 inimest.

Kolmanda hooaja võtetega alustatakse selle aasta kevadel või suvel. Rohkem infot pole uute hooaegade kohta jagatud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.