Seriaalid

“Troonide mängu” matemaatika ei valeta: kes jääb ellu, kes sureb ja kes istub Raudtroonil?

Kas matemaatika aitab ette ennustada, mis "Troonide mängu" viimases hooajas juhtuma hakkab?Foto: HBO

“Troonide mängu” viimane hooaeg on selline suursündmus, et fännid panustavad lausa kihlveokontorites selle peale, kuidas seriaal lõppeb. Selle info põhjal on kokku pandud mitu huvitavat infograafi, mis näitavad, kui suur on tegelaste statistiline tõenäosus ellu surma saada, Westerose valitsejaks tõusta, ja milline valitseja keegi oleks.

Näiteks on Visme kihlveokeskkonna Bodava andmete põhjal välja arvutanud, kes “Troonide mängu” 8. hooajal kõige tõenäolisemalt esimesena surma saab.

Selgub, et Greyjoy’de perekonnaliikmetele ennustatakse kõige lühemat eluiga – hulljulge piraat Euron Greyjoy troonib nimistu tipus 40,8% tõenäosusega esimesena hukka saada. Talle järgnevad vastavalt Yara ja Theon Greyjoy. Kõige pikemat eluiga ennustatakse aga Jon Snow’le, kelle tõenäosus surma saada on vaid 1%.

Tundub, et meresõitja elu on ikka väga ohtlik.Foto: Bodava/Visme

Üks suurimaid lahtisi küsimusi “Troonide mängus” puudutab, noh, troonide mängu. Kes võidab sõja ja asub lõpuks Raudtroonilt Westerost valitsema?

Huvitaval kombel panustatakse kõige enam sellele, et Westerose troonil istub lõpuks Bran Stark. Selle tõenäosus on tervelt 25%. Teisele kohale platseerub Jon Snow 22,2% ja kolmandale Daenerys Targaryen 16,7%. See-eest Greyjoy’del on kõige vähem lootust kõrgeima võimu juurde tõusta, mis on ka loogiline, kui võtta arvesse seda, kui kiiret surma neile ennustatakse.

Bran Stark? Tõesti?Foto: Bodava/Visme

Viimaks on ka Myers-Briggsi isiksuse tüüpdie testi alusel paika pandud, milliste omadustega valitsejad erinevatest karakteridest saaksid.

Näiteks Jon ja Daenerys oleksid tähelepanelikud ja teiste huvidega arvestavad liidrid, samas kui Tyrion oleks karismaatiline kuningas.

Kellest saaks parim valitseja?Foto; Bodava/Visme

Hiljuti avalikustas seriaalis Daenerys Targaryenit kehastav Emilia Clarke, et seisis “Troonide mängu” esimesi hooaegasid filmides silmitsi tervisehäiretega, mis oleks ta peaaegu tapnud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.