Seriaalid

“Troonide mängu” staar vaatas Hitleri kõnesid, et valmistuda viimase episoodi filmimiseks

Nagu kaks tilka vett. Foto: National Geographic/HBO/Martin Liivand

“Troonide mängus” lohekuningannat Daenerys Targaryenit kehastanud Emilia Clarke avaldas, et vaatas seriaali viimase episoodi filmimiseks valmistudes Adolf Hitleri kõnesid.

Sarja viiendas osas oli Daenerys vihahoos maha põletanud Kuningalinna ja seda tehes tapnud loendamatu hulga inimesi. Viimases episoodis on ta oma armee üles rivistanud ja ilmub rusudes tsitadelli trepile, et oma sõdurite poole pöörduda. Just selleks stseeniks valmistudes pidas Clarke vajalikuks konsulteerida Adolf Hitleriga.

“Võõras keeles peetud kõnede jaoks vaatasin ma palju videoid – nüüd tundub see juba naljakas – diktaatoritest ja suurtest liidritest, kes samuti võõras keeles räägivad. Ma tahtsin näha, kas ma mõistan neid ilma nende keelt tundmata,” selgitab Clarke.

“Ja ma sain neist aru! Hitleri ja teiste ühe kindla kinnisideega oraatorite kõnede sisust on võimalik aru saada ilma nende keelt mõistmata,” jätkab ta. “Ma mõtlesin, et kui mina ise usun iga sõna, mida ütlen, siis teeb seda ka publik ja inimesed ei pea liiga palju subtiitreid vaatama.”

Lõpuks Hitleri kõned Daeneryst siiski päästa ei suutnud. “Troonide mängu” viimane hooaeg kujunes vastuoluliseks ja lõi fännid kahte lehte. Ühed arvavad, et seriaal sai väärika lõpu, samal ajal kui teised on risti vastupidisel arvamusel.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.