Seriaalid

“Tšernobõli” edu järel toob HBO vaatajateni järgmise ajaloolise seriaali, mis võib puudutada ka Eestit

Helen Mirren hakkab kehastama Vene ajaloo kuulsaimat keisrinnat.Foto: HBO

Ülikõrgelt hinnatud “Tšernobõli” edu järel plaanib HBO vaatajateni tuua veel ajaloolisi miniseriaale Venemaa minevikust. Järgmisena rännatakse idanaabrite ajalukku sarjas “Katariina Suur”, milles mängib peaosa Helen Mirren.

Eestlastele peaks huvi pakkuma asjaolu, et 1764. aastal külastas Katariina Suur ka Eesti alasid, väisates Narvat, Tallinnat ja Paldiskit. Mõistagi ei ole võimalik garanteerida, et seriaalis näeme Mirrenit Niguliste kiriku tornis või Narva linnuse müüridel, kuid unistada ju võib.

Veel ei ole teada, millal “Katariina Suur” vaatajateni jõuab, kuid esimene treiler jätab mulje muljetavaldavalt suurejoonelisest seriaalist, millest õhkub HBO-le omast kvaliteeti ja elegantsi.

Ajaloo kuulsaima Vene keisrinna kehastamine ei peaks Mirrenile olema väga keeruline. Oma pika karjääri jooksul on ta mänginud mitmeid kroonitud päid ja Mirren on ainus näitlejanna, kes on teles ja filmis kehastanud nii Elizabeth I kui ka II. Katariina Suur on tõenäoliselt heades kätes.

“Tšernobõl” näitas selgelt, et Venemaal ei jääda alati rahule lääne seriaaliloojate versioonidega idanaabrite ajaloost. Sestap teevad venelased nüüd “Tšernobõlist” enda versiooni, milles tuumajaama lasevad tõenäoliselt õhku USA agendid. Loodetavasti “Katariina Suur” nii vastakaid reaktsioone esile ei kutsu.

Kui tahad näha, milline näeb Tšernobõl välja tänapäeval, siis mõne aja eest käis Diktori kaamerasilm tuumatühermaal pilte klõpsutamas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.