Seriaalid

Tuntud ja auhinnatud dokumentaal parvlaev Estoniast saab järje kanalil discovery+

Dokumentaali kaheosalist järge saab vaadata alates 21. juunistFoto: kaader sarjast

Dokumentaalsari “Estonia – leid, mis muudab kõike”, mis esilinastus 2020. aasta septembris ning pälvis rahvusvahelise tähelepanu, saab kaheosalise järje, mis keskendub vraki uutele uuringutele ja püüab saada selgust, mis juhtus tol ööl peaaegu 30 aastat tagasi. Dokumentaali saab Eestis näha alates 21. juunist discovery+ kanalil Go3-s.

Dokumentaal “Estonia – leid, mis muudab kõike” jõudis kanalil discovery+ vaatajateni 2020. aasta septembris ning kui laevale sukeldunud meeskond leidis vrakist senitundmatu augu, murdis uudis kohe rahvusvahelise meedia esiuudistesse. Nüüd saab kuulus ja auhinnatus dokumentaal kaheosalise järje. 

Kahes osas heidetakse pilk rahva seas puhkenud diskussioonile, Läänemere-riikide valitsuste vastustele pärast sarja esimeses hooajas näidatud uusi avastusi.

“Lisaks külastame uuesti esimesest hooajast tuttavaid kõneisikuid, kohtume uute allikatega ja jälgime laeva vrakki puudutavaid uuringuid. Meie eesmärk oli koguda uusi teadmisi vraki kohta ja tuua 1994. aasta 28. septembri öö segaste sündmuste keerisesse pisutki selgust,“ sõnas pressiteates ajakirjanik ja filmi autor, produktsioonifirma Monster juht Henrik Evertsson. 

Warner Bros. Discovery kommunikatsioonijuht Põhjamaades Jessica Linnman ütles, et kaks aastat tagasi linastunud dokumentaal avaldas märkimisväärset mõju.

“See viis uute juurdlusteni ja Rootsi kehtestatud seaduse läbivaatamiseni, millega kehtestati Estonia hukkumispaigas hauarahu,“ ütles Linnman.

Dokumentaali tulemusena on Rootsi õnnetuste uurimise amet alustanud uusi sukeldumisi vrakile, mõistmaks paremini parvlaev Estonia uppumise põhjuseid.

Dokumentaali “Estonia – leid, mis muudab kõike” saab vaadata voogedastusplatvormil discovery+. Dokumentaal pälvis Rootsi ajakirjandusauhinna ja Norra telegalal Gullruten lisandus sellele veel teinegi auhind.

Dokumentaali kaheosalist järge saab vaadata alates 21. juunist kanalil discovery+ Go3-s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.