Seriaalid

Ukraina presidendivalimisi juhib mees, kelle Netflixi seriaalis mängitud tegelane saab kogemata Ukraina presidendiks

Volodomõr Zelinskõi sai Ukraina presidendi ametit juba varakult näitlejana harjutada.Foto: Medium

Hetkel toimuvaid Ukraina presidendivalimisi on asunud juhtima Volodomõr Zelinskõi, kes sai kuulsaks sellega, et kehastab Netflixi komöödiaseriaalis ajalooõpetajat, kellest saab kogemata Ukraina president. Seriaali saab ka Eesti Netflixist vaadata.

Zelenskõil ei lähe (reaalsetel) presidendivalimistel üldse mitte halvasti. Märtsi lõpus korraldati Ukrainas üleriiklik küsitlus, milles uuriti, kelle poolt valijad hääletaksid. Esikohale platseerus 26,6% just Zelenskõi, kes edastas pika puuga Ukraina praegust presidenti Petro Porošenkot ja kogenud tipp-poliitikut Julia Tõmošenkot.

Saab ju vast öelda, et vajalik töökogemus on Zelinskõil mingil määral olemas. Ta kehastab seriaalis “Rahva teener” ajalooõpetajat Vassili Petrovitš Holoborodkot, kes võidab Ukraina presidendivalimised pärast seda, kui tema valitsuse korrumpeeritust kritiseeriv video viraalseks muutub.

Tundub, et Zelinskõi suudab ka ise näha oma olukorra irooniat ja ei karda seda enda huvides ära kasutada. Partei, mille ridades ta presidendiks kandideerib, kannab samuti nime Rahva tahe. Võttes arvesse, et see registreeriti alles eelmise aasta 31. märtsil, siis ei ole nimi kindlasti juhuslik.

“Rahva tahe” “(seriaal, mitte partei) alustas esimese hooajaga 2015. aastal ja seriaali kolmas hooaeg jõuab vaatajateni veel sel aastal. Esimest hooaega on võimalik ka Eestis Netflixist vaadata. Lisaks on seriaali ainetel valmis vändatud ka film “Rahva tahe 2”, mis esilinastus 2017. aastal.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses