Uuringust selgus, mis on eestlaste lemmikud striiminguteenused

Foto: Netflix

Telerikasutajate küsitlusest selgus, et kõige populaarsem voogedastusteenus, mille kaudu eestlased telerist filme, sarju ja muud sisu naudivad, on Netflix (82%).

Samsungi tellitud ja meediaettevõtte Starcom Baltikumis läbiviidud uuringust ilmnes, et Netflixi kasutavad 82% vastanutest. Populaarsuselt teine on Amazon Prime Video (53%) ning kolmandalt kohalt leiab YouTube’i (38%). Kohalik Go3 videoteenus asetub populaarsuselt kuuendale kohale (11%).

“Telerikasutajate küsitluses uurisime, millist sisu uuringus osalejad eelkõige vaatavad. Kõige enam kasutatakse telerit siiski traditsioonilise televisiooni vaatamiseks, kuid kohe teisel kohal on erinevad video- ja striiminguteenused,” selgitas Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar pressiteates.

“Seejärel küsisime, milliseid striiminguteenuseid eestlased eelistavad. Pole ilmselt suureks üllatuseks, et kõige populaarsem on Netflix, kuid aina enam kerkib selle kõrvale teisi lahendusi, kust inimesed oma lemmiksarju ja filme vaatavad,“ lisas ta.

Pennari sõnul on see ka põhjuseks, miks paljude tänapäevaste telerite pultidelt võib leida spetsiaalse Netflixi või YouTube’i nupu, mida vajutades avaneb teleris kohe kindel rakendus ja kasutaja ei pea teenust teleri menüüst eraldi otsima.

“Lisaks on erinevad striiminguteenused pildi kvaliteedi poolest tavalise televisiooniga võrreldes tükk maad paremad, kuna need suudavad ära kasutada teleri pakutavat resolutsiooni,” sõnas Pennar.

“YouTube’is ja Netflixis on 4K sisu juba palju, aga traditsiooniline televisioon pakub siiani vaid HD kvaliteeti,“ lisas ta.

Sisu poolelt vaatavad eestlased voogedastusteenuste vahendusel kõige rohkem filme (92%) ja sarju (80%), kuid üsna populaarne on lisaks neile erinevate muusikaürituste ja kontsertide vaatamine (47%).

Samsungi tellimusel viis meediaettevõte Starcom telerikasutajate küsitluse läbi 2022. aasta juulis. Kokku osales küsitluses 900 inimest, neist 300 Eestist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.