Seriaalid

Vaata treilerit: Nokia tõusust ja langusest valmis telesari

Seriaali esimene hooaeg räägib vaatajatele Nokia telefonide sünnistFoto: Kaader filmist

Peagi jõuab vaatajateni uus Soome seriaal “Mobile 101”, mis räägib Nokia tõusust ja langusest. Sarja eelarve on 3,75 miljonit dollarit ja esialgu oli plaanis sarja asemel hoopis filmi teha.

Sarja esimene hooaeg viib vaatajad 1980ndate lõppu, mil Nokia hakkas kummikute asemel hoopis telefone tootma. Muu seas kajastatakse esimeses hooajas Nokia ja Motorola kohtuasja ning pilk suunatakse noortele advokaatidele, kes asjaga segatud olid, kirjutab Variety.

Kuigi Nokia telefonid olid väga populaarsed, ei suutnud nad ajaga nii kiirelt kaasas käia kui Google ja Apple ning 2013. aastal müüdi firma Microsoftile. Kui sarja režissöör Maarit Lalli 2013. aastal sellest uudisest kuulis, teadis ta kohe, et Nokiaga seonduvast tuleb ka film teha.

“Nokiast tehakse Soomes ainult draama: selle teen kas mina või keegi teine. Suure tõenäosusega teeks selle muidu mõni mees,” märkis Lalli.

Esialgu plaaniti Nokiast film teha, ent peagi saadi aru, et materjali on filmi jaoks liiga palju ning mõistlikum on sari teha. Sarja ettevalmistus kestis kaheksa aastat ning selle aasta aprillis pandi lõpuks kaamerad tööle ja võtted said hoo sisse.

Kuigi koroonapandeemia tegi filmimise omajagu keerukamaks, sujusid võtted siiski kenasti ja ka Nokia oli sarja tiimile abiks. Produtsent Tiina Pesonen tõdes, et Nokia andis sarja tiimile ligipääsu dokumentidele ja VHS-idele, et sari võimalikult autentne oleks. Ka logo kasutamiseks sai “Mobile 101” loa.

Nüüdseks on võtted lõppenud ja ka esimese hooaja treiler on ilmunud. Küll aga ei ole veel teada, millal ja kus sarja näha saab, sest esilinastuskuupäeva pole veel avaldatud.

Juba käivad ka jutud teisest hooajast, kus keskendutaks Nokia rivaalidele. See nõuab aga veelgi suuremat eelarvet kui esimene hooaeg ning Lalli sõnul on nad valmis mõne rahvusvahelise partneriga koostööd tegema.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.