Vaatamissoovitus: “Counterpart” on üks parimaid spiooniseriaale, mis eales loodud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
J.K. Simmons mängib korraga kahte rolli.Foto: STARZ

Kui sul on olemas mingigi austus spioonipõnevike vastu, siis tee endale jõulukingitus ja vaata ära “Counterpart”. Usu mind, sa ei kahetse.

“Counterpart” on nagu James Bondi ja John le Carre’i natukene veider ja üleloomulike võimetega laps. Seriaali peaosas on Oscariga pärjatud võrratu J. K. Simmonsi kehastatud Howard Silk, kes on 30 aastat töötanud Berliinis asuvas ÜRO kontoris täpselt samal töökohal.

Howard ei ole eluga rahul – ta pole kindel, millega ta tööandja tegeleb ja hoolimata suurimatest ponnistustest ei suuda ta karjääriredelil kõrgemale tõusta.

Kas ma näen topelt?

Howardi elu muutub tundmatuseni, kui ühel päeval tassitakse tema ette salapärane mees, kelle nägu varjab riidest kott. Kui vangi nägu paljastatakse, avastab Howard, et seisab silmitsi iseendega – võõras on tema identne teisik. Ja mitte ainult, sest ka tema nimi on Howard Silk, ta on abielus sama naisega ja töötab samas kohas.

Ainus erinevus on see, et kui Howard 1 on malbe kontorirott, siis Howard 2 on mõnest märulifilmist välja astunud karmi käega spioon.

Simmons teeb “Counterpartis” ühe karjääri parima rollisoorituse.Foto: kuvatõmmis

Tuleb välja, et külma sõja ajal avasid Berliinis ülisalajaste katsetega tegelevad teadlased värava teise dimensiooni. Mõnda aega kulgesid sündmused mõlemas maailmas identselt, kuid ajapikku hakkasid kaks reaalsust üksteisest üha enam lahku kasvama. Howardi (nii esimese kui ka teise) tööandja on selle kiivalt salastatud värava valvur ja kahe dimensiooni vahelise liikluse kullisilmne vahendaja.

Nüüd on paralleelmaailmad justkui kaks erinevat riiki, mille vahel on lahvatanud omamoodi külm sõda. Läbi dimensioonidevahelise tunneli liiguvad spioonid, mõrvarid ja diplomaadid. Läbirääkimiste laua taga ei tingita rahaga – Maailm A tahab teada, kus asuvad naftamaardlad, mille Maailm B on juba avastanud, ja pakub vastu AIDSi ravimit, mida teisel pool piiri ei tunta.

Igal inimesel on teisik, kelle elu on kulgenud piiritaguses dimensioonis elavast versioonist teises tempos. Seda tõestab kõige ehedamalt Howard Silk, kelle kloon peab tabama võõras dimensioonis kõrgeid ametnikke ohustava palgamõrvari.

Midagi enamat kui lihtsalt järjekordne Bond

Just see dimensioonidega mängimine teeb “Counterpartist” midagi enamat kui näiteks James Bond, kelle eesmärk näib alati olevat paha õhku lasta ja uue naisega magada. Siin on actionit, kvaliteetset spioonidraamat, mahhinatsioone võimukoridorides ja kõike muud, mida ühest trillerist oodatakse.

Ära muretse, märulit on ka ja igav ei hakka.Foto: kuvatõmmis

Kuid siit leiab ka midagi palju inimlikumat ja intiimsemat: millised on need näiliselt tähtsusetud seigad, mis teevad meist need inimesed, kes me oleme? Kui vähe või palju läheb vaja selleks, et meie elud teistmoodi lahti rulluksid? Mis siis, kui saaksime iseendale otsa vaadata ja küsida, kas oleme enda elu elanud hästi ja õigesti?

“Counterparti” juures on ainult üks halb asi – seda vändati kaks hooaega ja hetkel näitavad kõik märgid, et kolmandat ei tule. See tähendab, et meil on olemas 20 tunniajast episoodi ühte parimat spioonipõnevikku, mis eales loodud.

Kuna ma ei ole veel lõppu jõudnud, siis ma ei ole kindel, kas sellest piisab kõikide niidiotsade kokku tõmbamiseks. Kuid vähemalt seni on teekond väärt igat sekundit, olgu see finiš siis selline, milline tahes.

“Counterparti” tootis USA telekanal STARZ, mida on võimalik vaadata Apple TV ja Amazon Prime teenuste vahendusel.

https://www.youtube.com/watch?v=c3Bu2DOM66g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.