Seriaalid

Venelased väntavad hittseriaalist “Tšernobõl” patriootliku versiooni, kus tuumajaama laseb õhku USA luure

Venemaal tekitab HBO seriaal "Tšernobõl" vastakaid emotsioone.Foto: kuvatõmmis

Tänases Vikerraadio hommikuprogrammis selgitas Jüri Nikolajev, et Venemaal peetakse ülikõrgelt hinnatud HBO seriaali “Tšernobõl” ajaloo ümberkirjutamiseks. Veel sel aastal toovad venelased välja enda seriaali, milles tuumakatastroofis jäävad tõenäoliselt süüdi USA luureagentuuri CIA agendid.

Nikolajevi sõnul alustas Venemaa telekanal NTV juba eelmisel aastal enda “Tšernobõli” versiooni võtetega. Väidetavalt saab tegu olema 12-osalise telefilmiga, mis keskendub CIA ja KGB vastuseisule. KGB saadab veel enne plahvatust tuumajaama enda agendid, sest kuulu järgi plaanib USA luure Tšernobõlis ellu viia kurja plaani.

Kuigi Vene seriaali ametliku süžee kohta ei ole veel midagi teada, julgeb Nikolajev ennustada, et tõenäoliselt jäävad tuumakatastroofis süüdi ameeriklased, keda vaprad KGB agendid peatada püüavad. Sellegipoolest väidab NTV mõistagi, et just nende seriaal annab edasi selle, mis Tšernobõlis tegelikult juhtus. Nojah, selge siis.

“Tšernobõl” räägib inimestest, kelle ülesanne oli tegeleda 1986. aastal Ukrainas toimunud tuumakatastroofi tagajärgedega.Foto: HBO

Veel räägib Nikolajev, et Venemaal ei ole “Tšernobõli” vastuvõtt olnud üheselt karge, vaid seriaal on tekitanud vastakaid emotsioone. Paljud venelased on üllatunud, et ameeriklaste ja brittide seriaal suudab nõukaaja reaalsust nii autentselt kujutada. Reaalselt Tšernobõli katastroofiga seotud olnud inimesed on ka öelnud, et seriaalis kujutatu on nii tõetruu, et vahel on vaja sari pausile panna ja sõõm värsket õhku hingata. Juhtunut uuesti läbi elada on keeruline.

Palju on ka kadedust. Väidetakse, et sellise seriaali oleksid pidanud valmis tegema venelased ise, mitte ameeriklased ja britid. Vihased kriitikud väidavad aga hoopis, et tegu on vandenõuga, mille eesmärk on õõnestada Venemaa riikliku tuumaenergiaettevõtte Rosatomi mainet.

Hoolimata sellest, et Venemaal tekitab “Tšernobõl” vastakaid reaktsioone on seriaal mujal maailmas vastu võetud kiidulauluga. Hiljuti tõusis sari IMDB kõige kõrgemalt hinnatud seriaalide nimistus esikohale.

Seriaali- ja filmifännidele on vestlus Jüri Nikolajeviga kindlasti kuulamist väärt. Muuhulgas räägitakse ka põhjustest, mis Elton Johni eluloofilm “Rocketman” linastub Venemaal 8 minutit lühemana kui mujal. Vikerhommikut saad järgi kuulata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.