Seriaalid

Venemaa tungib Eestisse! Eestis on filmitud värsket Hollywoodi spiooniseriaali

Eesti lipuga meeleavaldus "Berlin Stationis".Foto: kuvatõmmis

Spiooniseriaali “Berlin Station” kolmandas hooajas plaanib Venemaa alustada Eesti ründamisega järgmist maailmasõda.

Väidetavalt ei filmitud kõiki Eestit kujutavaid kaadreid stuudios rohelisel taustal, vaid Maarjamaa ilu ja valu käidi ka kohapeal üles võtmas.

“Berlin Stationi” kolmandat hooaega tutvustavas videos näeme tõepoolest mitmeid eestikeelseid silte. Klipi alguses ronib peategelane läbi võrkaia, millele kinnitatud sildil on kirjas “Ohtlik. Kõrgepinge”, hiljem on aknal näha kirjet “ALE 50%”. Lisaks hakkavad silma Tallinna vanalinnale omased tänavasildid ja üritus, mille lavakujunduse osa on silt kirjega “100 aastat Eesti riiki”.

Lõviosa “Berlin Stationist” on üles filmitud Berliinis, kuid Ida-Euroopa kujutamiseks on võttekohana kasutatud ka Budapesti. Siiski, AssignmentX-ile antud intervjuus mainib seriaalis kõrvalosa mängiv Leland Orser, et “Berlin Stationi” kolmandat hooaega filmiti kindlasti ka Eestis.

Kuigi “Berlin Stationi” tegevus toimub tänapäeval, siis algab seriaali kolmas hooaeg tagasivaatega Berliini müüri langemisele. CIA agent koodnimega Diver (sukelduja) lipsab läbi müüri itta, et päästa vangistusest Eesti päritolu dissident Hendrik Viiding.

Päevapoliitilistest teemadest inspireeritud “Berlin Station” ei ole telemaastikul just kõige kuulsam nimi, kuid kahe hooajaga on see saanud tuntuks kui üks kõige intelligentsemaid spioonisarju.

Sarja keskmes on CIA agent Daniel Miller, keda mängib “Kääbiku” triloogias Thorinit kehastanud Richard Armitage.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.