Seriaalid

Viaplay toob vaatajateni Estonia hukku kajastanud Henrik Evertssoni uue dokumentaalsarja

Sari koosneb kuuest osastFoto: NENT Group

“Vaenlastest ümbritsetud” on sarja “Estonia – leid, mis muudab kõike“ autori ja ajakirjaniku Henrik Evertssoni uus dokumentaalsari paremäärmuslaste üha kasvavast ja tugevnevast lainest Euroopas ning Skandinaavias.

Kuueosalise dokumentaalsarja eesmärk on selgitada, kuidas töötavad tuntud paremäärmuslaste organisatsioonid Euroopas ja Skandinaavias, mis on põhjustanud selliste rühmituste liikmete pahameele ja mis juhtub nendega, kes rühmituse neonatsistliku ideoloogia ühel hetkel seljatada soovivad.

Sarja valmimise ajal vestles selle autor Henrik Evertsson mitmete tuntud paremäärmuslike organisatsioonide juhtfiguuride, teadlaste ja riigiametnikega, et mõista, miks on paremäärmuslus Põhjamaades aina kasvav trend.

“Neist ei saa lihtsalt rääkida, vaid nendega tuleb suhelda. Ainult läbi dialoogi on võimalik mõista, mis on tegelikult kõigi nende radikaalsete hoiakute taga. Ühtlasi toome vaatajateni esmakordselt ka selle, mis juhtub siis, kuid rühmituse liikmed selle ootamatult hülgavad,” iseloomustas Evertsson pressiteates sarja. 

“Sarja autor on loonud juurdepääsu Põhjamaade kõige kinnisematele ja radikaalsematele organisatsioonidele, et paljastada nende motiive ning näidata sellistele rühmitustele iseloomulikke drastilisi meetmeid. Selle tulemuseks on laiapõhjaline sari, mis annab meile olulise ülevaate paremäärmuslikest organisatsioonidest, mis töötavad sageli põranda all ja aitavad kaasa ühiskondlikule lõhenemisele,” sõnas NENT Groupi sisujuht Filippa Wallestam.

“Vaenlastest ümbritsetud” on kuuest osast koosnev dokumentaalsari, mis esilinastub 20. jaanuaril Viaplays. Nordic Entertainment Group AB voogedastusteenus Viaplay on saadaval Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.