Seriaalid

Vladimir Putin saab enda jutusaate, kus intervjueerib kuulsusi ja üritab feminismist sotti saada

Tundub, et Venemaa agendid peavad minema uuesti Inglismaale "katedraali imetlema".Foto: BBC/PA

Peagi näeb Briti telekanalil BBC uut humoorikat jutusaadet, mida juhib ei keegi muu kui Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin. Väidetavalt lahatakse saates lisaks muule ka tolerantsi ja feminismi teemasid. Ei, see ei ole nali!

Konks seisneb selles, et jutusaate Putin on loodud ultramodernse 3D tehnoloogia abil, mis võimaldab tal stuudiopubliku ees ringi liikuda ja külalistega suhelda. Tegu on väidetavalt esimese korraga, mil televisioonis selliseid efekte kasutatakse.

Saates, mille pealkirjaks saab “Tonight with Vladimir Putin” (Õhtu Vladimir Putiniga), intervjueerib arvutiga loodud Venemaa president erinevaid Briti telemaastiku kuulsuseid. Putini külalisteks on muuhulgas ka feministid June Saprong ja Deborah Frances-White, kelle intervjuudega tögatakse Putini ja Venemaa erinevaid arusaamu naiste rollist ühiskonnas ja tolerantsusest.

Venemaal esialgu palju fänne ei ole

Venemaal uuest jutusaatest mõistagi vaimustuses ei olda. Vene riigile kuuluv telekanal RT kirjeldab saadet kui düstoopilist õudukat, mis sobiks paremini populaarsesse seriaali “Black Mirror” kui reaalsesse ellu.

“Üllataval kombel suutsid paljud vaatajad piisavalt kaua iiveldus- ja vastikushoogudest üle olla, et avaldada pahameelt selle üle, mida on nende raha eest valmis tehtud,” kommenteeris jutusaadet RT.

Olles jutusaate mutta tampinud, hakkas RT maha tegema ka teisi BBC komöödiasaateid. Näiteks väideti, et telesari “Mr Brown’s Boys” on nii kohutav, et seda võiks pidada inimsusevastaseks kuriteoks.

Tundub aga, et BBC ennast RT suurtest sõnadest häirida ei lase. Pigem valab jutusaate kirjeldus juba lahtise leegiga põlevasse tulle veel rohkem õli. “Unustage maailmapoliitika! Peagi ilmakuulsaks saava kaheosalise jutusaate saamine BBCs on vaba maailma juhi Vladi jaoks ülim eesmärk,” kirjutatakse BBC kodulehel. Putinit kutsutakse ka “kõigi lemmikuks karuga maadlevaks jõumeheks”.

Veel ei ole teada, millal “Tonight With Vladimir Putin” vaatajateni jõuab. Kokku plaanitakse Putini jutusaadet toota vähemalt kaks episoodi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.