Tele

5 tuntud eestlast, kes on osalenud kuulsates välismaistes tõsielusaadetes

Suurtes välismaiste reality-seriaalides on kaasa teinud mitmeid eestlasi.Fotod: Kairit Leibold/ERR/kuvatõmmised

Alates aastast 2000, mil eetrisse jõudis esimene kodumaine tõsielusari “Robinsonid”, on sajad tuhanded televaatajad igal hooajal mõnele uuele või taaselustatud vanale reality‘le ja talendikonkursile kaasa elanud. 

Kuigi need saated on Eestis olnud ülimalt edukad, kiikavad kodumaised staarid tihti ka välismaale. Kogusime kokku mõned eestlased, kes on võõraste riikide võistlustel kaasa teinud. 

Uku Suviste – “The Voice” – Venemaa, 2018

Uku Suviste on hea näide sellest, et sihikindlus viib… Eurovisioonile. Kuigi meile on jäänud mulje, et ta polegi muud teinud kui vaid lauluvõistlusele pääseda üritanud, võttis ta selle eesmärgi tõsisemalt ette alles aastal 2019, olles varasemalt seadnud sihi hoopis Venemaa suunas.

Aastal 2010 osales Suviste Jurmalas toimunud konkursil “Uus laine”. Nii nagu Austraalia osaleb Eurovisioonil, võtavad “Uuel lainel” mõõtu ka rahvusvahelised esindajad, kuid laias laastus võib seda siiski pidada “Endine Nõukogude Liit otsib superstaari” ettevõtmiseks. Just seal tutvus Uku ka oma tänase mentori, vene estraaditähe Filipp Kirkoroviga.

Järgmine läbilöök samal tandril saabus 2018. aastal Venemaa “The Voice’il” võisteldes. Suviste võttis oma tiiva alla Kirkorovi teine protežee, samuti edukalt Eurovisioonil osalenud Ani Lorak, kelle juhtimisel jõudis Uku talendikonkursil kaheksa parima hulka.

Nika Marula – “X-Factor” – Ukraina, 2017 ja “The Voice” – Venemaa, 2019

Kundast pärit Nika tundub nautivat enese proovile panemist. Ta alustas “Eesti otsib superstaariga”, osales hiljem kahel korral “Eesti Laulul”, võitis konkursi “The Voice Of Baltic”, kuid oli halli passi tõttu sunnitud loobuma Suurbritannia talendisaatest.

Lisaks eelmainitule on Nika samuti populaarsust kogunud idanaabrite juures. 2017. aastal jõudis ta Ukraina “X-Factoris” 20 parima naislaulja hulka ning tunamullu hindas teda kõrgelt Venemaa eurolaulik Polina Gagarina, valides neiu enda meeskonda “The Voice’i” kaheksandas hooajas.

Samas saates, venekeeli “Golos”, on tegelikult lisaks Ukule ja Nikale osalenud ka Kristjan Kasearu ning Sofia Rubina-Hunter, ent seda suurema eduta.

Vello Vaher – “America’s Got Talent” – USA, 2016

Akrobaat ning “tsirkuseperekonna” pea Vello Vaher on ainus eestlane, kes on jala ukse vahele saanud mõnes Ühendriikide talendisaates. “America’s Got Talentis” sai ta oma kondiväänamisoskusi näidata kolmel korral, sealjuures vaatas igat etteastet ligi 10 miljonit inimest.

Kahjuks lõppes mehe staarisaate teekond veerandfinaalis. Neljast kohtunikust ei olnud tema edasipääsuga nõus vaid meest varem “akrobaatiliseks Boratiks” kutsunud Simon Cowell, ent lõpuks jäi puudu ka televaatajate häältest. 

Anu Saagim. Foto: Konstantin Sednev/Postimees Grupp/Scanpix

Anu Saagim – “Big Brother” – Soome, 2013

Mõnevõrra üllatuslikult osales Eesti esibravuuritar 2013. aastal Soome tõsielusarjas. “Big Brother” on justkui steroididel “Rannamaja”. Kuna tegemist oli kuulsuste-eriga, visati hunnik tuntud inimesi ühte majja elama, kaamerad töötasid ööpäevaringselt ning televaatajal jäi üle vaid intriige oodata.

Saates pakkus Anu endale kohaselt meelelahutust täie raha eest – solvas Soome mehi, kooris end mullivannis paljaks, kakles kohaliku rokkbändi kitarristiga ja saavutas lõpuks 16 osaleja seas auväärse kolmanda koha.

Marilyn Kerro. Foto: Meelis Meilbaum/Virumaa Teataja/Scanpix

Marilyn Kerro – “Selgeltnägijate tuleproov” – Venemaa, 2013, 2015, 2016

Kui kõigist eelpool nimetatud välismaa talendikonkursitel osalejatest olime rohkemal või vähemal määral kuulnud ka varem, siis esmakohtumine Marilyn Kerroga toimuski just Venemaa selgeltnägijate sõu vahendusel. 

Rakverest pärit Kerro osales saates lausa kolmel hooajal ning jäi iga kord teiseks. Sellest hoolimata võitis ta lugematul hulgal austajaid. Täna ostavad kristalliusku kanduvad eestlased kilode viisi kokku Kerro poolt müüdud kivikesi ning kuulavad YouTube’is milliseid vaktsiine kaardid parasjagu teha soovitavad.

Lisaks Kerrole on vene selgeltnägijate konkursitel osalenud ka teine Lääne-Virumaalt pärit naine Ilona Kaldre. Viimati sattus Kaldre meedia tähelepanu alla aasta alguses, mil ta ühes intervjuus ebatsensuursete sõnadega Eestit politseiriigiks ning Jõhvit pommiauguks nimetas. Hetkel on Kaldre aga jätkuvalt Jõhvi valla avalike suhete juhi ametis…

Merylin Nau. Foto: Instagrami kuvatõmmis

Midagi, mida oodata: Merylin Nau – “90 päeva pulmadeni” – USA, ???

Esmalt “Rannamajas” ja seejärel OnlyFansis laineid löönud Nau on seadnud endale eesmärgiks saada ülemaailmseks reality-kuulsuseks. Eelmisel aastal andis naine oma Instagrami jälgijatele teada, et on otsustanud osaleda tõsielu saadetele keskendunud kanali TLC ülimalt menukas saates “90 Day Fiance”.

Saates kajastatakse paare, kus ameeriklasest osapool on leidnud endale välismaalt kaaslase ning riigi K-1 viisa reeglite tõttu peavad tihtipeale esmakordselt päris elus kohtuvad armunud kolme kuu jooksul abielluma. 

Hiljaaegu sattus Nau osalemine saates suure küsimärgi alla. Nimelt astus neiu suhtesse teisigi kollase meedia kuulsusi võlunud Ron Nõmmega, ent nende omavaheline romanss ja kihlus algas ning lõppes vähem kui 90 päevaga. Ilmselt tegi Nau lihtsalt proovi ning nüüd on kõik uksed TLC saate jaoks taas valla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.