Tele

Ain Prosa “Kättemaksukontorist”: me ei näita vägivalda üleliia seksikana

"Kättemaksukontor" on TV3 eetris neljapäeviti kell 21.00Foto: TV3

Täna õhtul jõuab TV3 eetrisse populaarse krimisarja “Kättemaksukontor” 300. osa, kus teevad kaasa sarja varasematest hooaegadest tuttavad tegeleased. Režissöör Ain Prosa sõnul tuleb seriaalile uusi vaatajaid üha juurde ning noorte vaatajate jaoks on igasse osasse peidetud ka moraali moment.

“Meil on traditsiooniks saanud, et ümmarguste numbrite puhul tuleb algusaegadest mõni vana tegelane ekraanile. Sedapuhku on meil Maango, Tuvi ja Moks sees. Rohkem erilisi üllatusi me seal ei tee,” rääkis Prosa Geeniusele, mida 300. osast oodata võib.

Sarja esimene osa linastus 2009. aastal ning aja jooksul on mitmed näitlejad ekraanilt kadunud ja uued asemele tulnud. Näiteks režissöör ja stsenarist aga aastate jooksul muutunud ei ole ning just head stsenaariumit peabki Prosa sarja üheks peamiseks tugevuseks.

“”Kättemaksukontorit” on nüüd 300 osa kirjutanud üks inimene [Mihkel Ulman], mis on fenomenaalne. Seda ei ole kusagil maailmas, sest üldiselt analoogseid sarju kirjutavad ikkagi meeskonnad,” märkis Prosa.

Ta lisas, et ilmselt just huvitavad lood ja peategelaste omavaheline keemia vaatajaid köidabki.

“Kuigi meie vaatajate hulgas on palju noori ja väga noori inimesi, siis me ei ürita kuidagi rääkida mingis lapselikumas keeles, vaid teeme lugusid ilma hinnaalanduseta. Ma arvan, et noor vaataja oskab seda hinnata,” sõnas Prosa.

Noortele vaatajatele jagatakse ka õpetussõnu

Kuigi osa kunagistest noortest vaatajatest on nüüdseks sarjaga koos suureks kasvanud, tuleb Prosa sõnul kogu aeg uusi noori vaatajaid peale. Eriti populaarne on “Kättemaksukontor” just teismeliste ja varateismeliste seas.

“Ma arvan, et tänapäeval, kui lastel on ligipääs internetile, siis on meie sari üks süütumaid asju, mida nad on ilmselt näinud. Kui kõik lapsed teavad, mis on “Squid Game”, siis meie vägivalla tase on selle kõrval väga minimaalne ja meil on ka mingisugunegi moraal asjal sees. Me ei näita vägivalda üleliia seksikana ja kuri saab alari karistuse,” rääkis režissöör.

Ta lisas, et mõned lood mõjuvad vaatajatele ka hoiatavana, et nad teaksid, mille eest hoiduda ja kuidas end kaitsta.

“Me oleme ka seksuaalvägivallast ja koduvägivallast teinud lugusid. Kaasa arvatud omal ajal populaarsest mängust sinivaal, et hoiatada noort vaatajat. Aga kas see on eakohane või mitte, peaks ikkagi lapsevanem otsustama,” märkis Prosa.

Juba on käimas ka töö sarja uue hooaja kallal. Kas ka 400., 500. ja 600. episoodini jõutakse, on Prosa sõnul veel vara prognoosida ning seda näitab vaid aeg. Praegu sari veel lõppemise märke ei näita ja ka Prosal endal on sarja tehes sära silmis.

„Tegelikult on nende asjade tegemine üsnagi adrenaliiniküllane. See ei ole mugav tubane töö, vaid me peame iga päev olema valmis sattuma erinevatesse olukordadesse. Me oleme filminud aegade jooksul vee all, maa peal, maa all, lennukist langevarju hüppeid jne. Igav ei hakka,“ ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.