Arvustus: “Poissmeeste pidu” polnudki nii pöörane, vaid lihtsalt kurb ja labane

"Poissmeeste peo" osalejad nautisid spaas veemõnusid, kuigi olid suures koguses alkoholi tarbinudFoto: TV3

Kolmapäeval jõudis TV3 ekraanile juba ette palju kajastust ja poleemikat tekitanud “Poissmeeste pidu”. Saates toimunu polnudki tegelikult nii meeletult pöörane, vaid lihtsalt kurb, labane ja alandav.

Tundub, et kaks hooaega eetris olnud “Rannamajale” oli vaheldust vaja ja nii loodigi uus formaat ja uus saade “Poissmeeste pidu”. Selle formaat on “Rannamajast” selgem, kindlapiirilisem ja vaat et põnevamgi – tegemist on tõsielulise kohtingusaatega, kus neli vallalist noormeest korraldavad spaa-kompleksis igal õhtul pidusid.

Iga poissmees saab Tinderi-laadses keskkonnas valida välja ühe neiu, kellega ta lähemalt tutvuda soovib ja kelle peole kutsub. Öö veedetakse koos hotellisviidis ja hommiku saabudes tuleb langetada otsus, kas soovitakse valitud kaaslasega jätkata või otsustatakse uuesti õnne proovida.

Iseenesest on ju formaat lihtne ja arusaadav ning võiks teoorias ka hästi töötada. Tegelikkuses oli saade aga üsna igav, matslik ja pani mõtlema, miks Eestis tehtav reality peab ikka ja jälle labane olema ning miks peab alati alkohol mängus olema. Või õigemini, miks peab end purju jooma?

Eks öeldakse ju ikka, et eestlane on kinnine inimene, kes end täitsa vabaks laseb alles siis, kui on suure koguse alkoholi sisse joonud. Kuid kas tõesti ei saa tõsielusaadet teha ilma meelemürgita ja nii, et televaataja ei peaks vaatama purjus inimeste lällamist? Otsiti ju saatesse säravaid ja julgeid persoone, las nad säravad siis ilma alkoholi, hommikuse okseralli ja ära kukkumiseta. Mõni küll oskas viisakalt piiri pidada, kuid ega oksendamine ja ära kukkumine ole siin õhust võetud näited.

Labased kommentaarid olid kiired tulema

Saade pani piinlikkust ja ebamugavust tundma tegelikult juba esimestel minutitel. Noormeestele tehti spaas näohooldust ja Kevin, keda kirjeldatakse kui 25-aastast pankrotistunud ärimeest, ei pidanud paljuks kosmeetikule kohe matslikult külge lüüa. Need piinlikud sebimiskatsed oleks võinud jääda neid neiusid ootama, kes ka päriselt saatesse noormeest otsima tulid. Või veel parem oleks, kui need üldse oleks ära jäänud. Kosmeetikul oleks aga võinud lasta rahus oma tööd teha.

Näohoolitsusega paralleelselt rääkisid poissmehed, kel enesekindlusest puudust ei paistnud olevat, ka sellest, mida nad oma potentsiaalselt kaaslaselt ootavad ning nii mõnigi kirjeldus pani kulmu kergitama. Kevin tõi detailselt välja, milline peab olema tüdruku silma- ja juuksevärv ja mis kõige tähtsam – neiu peab temast rumalam olema, et ta ise targem välja paistaks. Siht on noormehel vähemalt selge. Kalvi-Kalle ootused olid aga tagasihoidlikumad – kaasal võiks olla load, et poes õlle järel käia.

Peagi hakkasidki “printsid valgel hobusel” (nagu neid saates kutsuti) endale kaaslast valima, kommenteerides neidude välimust isegi üllatavalt tagasihoidlikult. Mõned ebaviisakad ja siivutud kommentaarid muidugi kõlasid, kuid asi polnudki nii hull, kui esialgu eeldasin. Märksa jõulisemalt jagati kommentaare aga siis, kui neiud kohale jõudsid. Näiteks neiu, kelle kohta öeldi enne liigse seksuaalse alatooniga lause “Ma valiks need huuled igal öösel”, sai hoopis tõdemuse “Paks tundus” osaliseks.

Välismaa versus Eesti poissmehed

Kohale saabunud neiudest hakkas mul esialgu isegi kahju, sest tundus, et nad ei tea isegi, mis neid täpselt ees ootab. Välismaisetest saadetest inspireerituna arutasid neiud, et vast kohtuvad nad pikkade ja musklis meestega, kes põlvist nõrgaks võtavad. “Mingeid Kalvi-Kallesid ei kannata,” kõlas autos ühe tüdruku lause. Nende lootused aga purustati, sest just Kalvi-Kalle neid ees ootaski. Kalvi-Kallel endal oli tüdrukutest aga üsna ükskõik, sest palju suurem kirg oli tema ja ta õllepurgi vahel.

Sotsiaalmeedias ringleb “Poissmeeste peost” inspireeritud meemFoto: kuvatõmmis

Lisaks Kalvi-Kallele ootasid tüdrukuid ka Kevin, Ken ja “Rannamajast” tuttav Tanel. Neist viimased kaks olid pikemat kasvu ja treenituma kehaga kui esimesed noormehed, vastates seega rohkem neidude seatud ootustele ja köites ka nende tähelepanu.

Iga noormees sai aga hotellituppa viia vaid ühe tüdruku ja nii läks naiste vahel isegi kergeks sõneluseks. Elza ei pidanud paljuks Kenile tolle väljavalitut Karoliini maha teha, tuues korduvalt välja, kuidas Karoliinil on laps ja kas Ken on siis tõesti valmis isaks hakkama. Justkui tähendaks üks telesaates koos veedetud õhtu kohe igavesti koos olemist.

Taneli pärast läks kismaks ka Carole ja Elza vahel ning kõiki neid vaidlusi oli lihtsalt kurb vaadata. Kas tõesti olid need noormehed seda väärt, et langeda madalale ja teisi mustama hakata?

Väikeste vaidluste vahel tuli saates ette ka mõningaid hetki, mis vist pidid pöörastena mõjuma. Näiteks mängiti suudlemismängu, kus noormeestel seoti silmad kinni ja tüdrukud pidid neid kordamööda suudlema. Ega neiud väga musitada ei tahtnud ja nii sai suudlemismängust suures osas hoopis kallistusmäng. Poissmeestele jäi muidugi arusaamatuks, miks tüdrukud suudlemisest nii suure numbri tegid. Tundub, et on siiski asju, milleks isegi alkohol piisavalt tahtmist ei anna.

Pingeid tekitas ka väike ahistamisjuhtum, kui Kevin Eliset selja tagant krabas ja tema rindu katsus. Pärast Kevin muidugi vabandas ja saatetegijad võimaldasid Elisel eraldi toas magada, nii et see jama sai lahendatud. Lisaks sai Karoliin Kenilt sületäntsu ning Carole ja Tanel astusid vahekorda, ent muus osas oli saade tegelikult üsna sündmustevaene ja osalejate omavahelised vestlused igavad. Võib-olla ei mõju need kuigi meeletuna seetõttu, et kõike seda on juba näiteks “Rannamajas” kunagi nähtud. Või siis olen ma lihtsalt liiga palju USA tõsieluaateid vaadanud.

Kaasahaaravamat sisu aitaks ehk luua see, kui poissmehed vastaksid rohkem neidude kirjeldusele. Siis oleks ka tüdrukutel suurem huvi meestega suhelda, omavahelised vestlused oleksid voolavamad ja saade sündmusterohkem. Praegu oli aga näha, et tüdrukud kõikide noormeeste vastu suurt huvi ei tundud ja seetõttu mõjus ka saade igava ja ebamugavana.

Või siis võiks ehk noormehed oma saatekülalise valida nende neidude hulgast, kes on juba avaldanud soovi just selle konkreetse noormehega kohtuda. Sel juhul teaksid osalejad enam-vähem, kes neid ees ootab ja pettumusest tingitud ebamugavushetked oleksid olematud.

Saates “Poissmeeste pidu” asuvad neli noormeest endale kaaslast otsimaFoto: TV3

Alandust said ilmselt kõik tunda

Hommikul pidid noored otsustama, kas tahavad enda valitud kaaslasega jätkata või mitte. Tüdrukud saadeti alla ja kel oli soov enda “printsiga” uuesti kohtuda, pidi fuajeesse ootama jääma, et näha, kas ihaldatud poissmees tuleb kella 12ks alla või mitte. Ootama jäi vaid Carole ja sedagi tulutult, sest Tanelil neiu vastu huvi ei olnud. Alandatult pidi Carole koju ära minema.

Eks dramaatilisuse mõttes on muidugi põnev jälgida, kes jääb alla ootama ja kes mitte ning kas huvi on vastastikune või ei, kuid inimlikust vaatenurgast oleks alandus ehk väiksem, kui hotellitoas üheskoos kokku lepitaks, kas jätkatakse ühiselt või minnakse oma teed. See ei olnud aga saates sugugi ainus alandav hetk, vaid neid jagus hulgaliselt veelgi.

Näoilmete põhjal oli nii tüdrukute kui ka poissmeeste jaoks väärikust riivav seegi, kui vastassugupool nende vastu saate alguses üldse huvi üles ei näidanud (siinkohal oleks jällegi abiks see, kui osalejad teaksid ette, kellega nad kohtuvad). Alandavana mõjusid ka hotellitoas pudelimängu raames Kevinile antud ülesanded, kus ta pidi kaamerasse oma tagumikku näitama ja Karoliini ees oma püksid alla tõmbama. Labased ülesanded, mille esitamine näitab samuti saate kvaliteeti.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et saade ei suutnud millegi uuega positiivselt üllatada. Isegi näod olid mitmed samad, mis teisteski tõsielusaadetes. Kogu saade mõjus labasena ja kurvaks tegi nii osalejate mõtlematus, kohatine matslikkus kui ka asjaolu, et sellistele tegevustele nii suur kõlapind antakse. Olen üsna palju tõsielusaateid vaadanud ja võin seega öelda, et reality‘t saab väga põnevalt teha ning seda ilma labasuste ja purjus inimesteta. “Poissmeeste pidu” mind aga köita ei suutnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.