Tele

Arvustus: uus saade “Stuudio” meenutab TV3 Grupi turunduskanalit

"Stuudio" on eetris kohe pärast "Seitsmeseid uudiseid“Foto: pressimaterjal

TV3 õhtust programmi täiendab sellest nädalast meelelahutuslik saade “Stuudio”. Kuigi ühte saatesse mahub palju teemasid ja vaheldust, ei too “Stuudio” ekraanile nii palju värskust, kui võiks ja mõjub natuke TV3 Grupi turunduskanalina.

Ülesehituselt on “Stuudio” sarnane “Ringvaate” ja “Õhtuga”, kombineerides elemente nii ETV kui ka Kanal 2 saatest. Stuudiointervjuudele pakuvad vaheldust reporterite videolood ja välisuudiste rubriik ning saadet veavad kolm saatejuhti, kellest korraga on stuudios kaks. Tuttav formaat, mis on juba näidanud, et see töötab.

Kuigi ülesehituse osas saade ei üllata, toovad veidi värskust ekraanile aga saatejuhid Katri Teller, Marko Lõhmus ja Eero Reinu. Uued näod on alati teretulnud, ent noortepäraselt öeldes on saatejuhtide vibe kuidagi erinev ning tundub, et läheb veel aega, et samale lainepikkusele ja uue rolliga sina peale saada.

Samas on juba ka nende väheste saadetega esimese saate toorusest (ja ehk ka närvist?) mingil määral üle saadud ning liigse läbiharjutamise mulje on vähenenud. “Õhtu” saatejuhtide keemiale veel muidugi lähedale ei saa, aga ju selleks ongi aega vaja.

Lisaks oli meeldiv näha, et saatetiim oli ka ise esimest saadet kriitilise pilguga vaadanud ja järgmiseks korraks mitmed esimese saate häirivad nüansid ära parandanud (nt liiga vali taustamuusika, välisuudiste sissejuhatuseta jätmine, parasiitsõnad jne).

Saade on eetris igal argipäevalFoto: TV3

TV3 Grupi promo jagub igasse saatesse

Rääkides aga saate sisust, siis igasse saatesse mahub mitu lugu, millest osa on tehtud stuudiost väljas. Teemade valik on kindlasti meelelahutuslik ja kuigi mõni lugu mõjub natuke küsitavana (nt oli veider esimeses saates kätelseisu harjutamine), on saate meelelahutuslik fookus kõigile selge.

Meelelahutusliku fookusega tahaks aga käsikäes käima ka teatud hoogsust, mis mõne loo juures küll olemas on, ent mis mõne teema puhul kaugele maha on jäänud.

Üks hetk tekkis ka tunne, et saade on justkui TV3 Grupi turunduskanal – esmaspäeval õnnitleti Vallalist kaunitari Brigitte Susanne Hunti, teisipäeval tutvustati Go3 uut sarja “Naised saunas rääkisid” ning vesteldi Power Hit Radio ja “Tantsud tähtedega” saatejuhi Jüri Pootsmaniga, kolmapäeval ennustasid selgeltnägijad “Vallalise kaunitari” ja “Tantsud tähtedega” võitjaid ning neljapäeval promoti Go3 sisu.

Eks tulebki osata enda sisu reklaamida ja turundusvõimalusi märgata, kuid kui Grupi promonurk on olemas absoluutselt igas saates (ja mõnes saates isegi mitme loona), muutub see vaatajate jaoks tüütuks. Seda enam, et mitmel nimetatud lool tegelikult ju otsest uudisväärtust ei olnud.

See muidugi ei tähenda, et oma sisu ei võiks promoda – võib küll ja isegi peab, aga sellega ei tasu liiale minna.

Pika jutu lühike mõte on, et hetkel on “Stuudio” näol tegemist pigem keskpärase saatega, mis vaatajaid jalust ei raba, ent mille võib õhtul taustaks mängima panna küll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.