Tele

Eesti Eurovisiooni fänniklubi liikmed avaldavad, mida oodatakse Eesti Laulu artistidelt kodus ja piiri taga

Nii Eesti kui ka välismaiste fännide mõtetes on Laura ja INGA.Fotod: Madis Sinivee/PM/Scanpix

15. novembril avalikustati kõik 24 Eesti Laulu poolfinalisti, kuid siiani teame ainult lugude pealkirju, esitajaid ning autoreid. Võistlejatel oli kõigest kaks nädalat aega, et välja mõelda, ära filmida ja viimistleda oma lugudele videod, mida näeme esmakordselt 30. novembri õhtul.

Kuna Eesti Laulu võitja saab peale au ja kuulsuse võimaluse esindada Eestit Eurovisioonil, küsisime kolmelt Eesti Eurovisiooni fännklubi liikmelt, millise loo kuulmist nemad kõige rohkem ootavad ja miks. Andunud fännid tõid välja mitmeid esinejaid ning kirjeldasid ka välismaiste fännide ootusi.

Kristo: “See aasta ootan huviga Laura Põldvere lugu, kuna seekord on Laural uued laulukirjutajad. Loodan, et nad tegid Laurale midagi huvitavat ja me saame Laurat näha täiesti uuest küljest.”

“Lisaks ootan väga ka INGA lugu kuna tema eelmise aasta laul “Milline Päev” oli minu suur lemmik.”

Laurat mainis ka Martin, kes selgitab rahvusvahelise fännivõrgustiku ootusi: “Rahvusvaheline kogukond ootab arusaadavalt kõige rohkem Laurat, sest et ta on Eurovisiooni-legend ja inimestel on Kiiev värskelt meeles.”

“Minu jaoks on Laura suur küsimärk, sest esmakordselt Eesti Laulul (kuues osalemine, kui ei eksi) ei ole tema laulu kirjutanud Sven Lõhmus. Kes teab, mis sealt tuleb, tundmatud laulu autorid.”

“Mina ootan kõige rohkem Rasmuse laulu, sest et ta see aasta teeb koostööd selle ägeda laulukirjutajaga (Karl-Ander Reismann), kes põhimõtteliselt viimase paari aasta Eesti Laulu hittidest kirjutanud kaks kolmandikku. Ja Rasmusel endal on nii palju karismat, et see on ilmselt maagiline kombo!” räägib Martin ka enda ootustest.

Merilin tõi samuti välja kaks lugu: “Mina ootan kõige rohkem INGA loo kuulmist! Peamiseks põhjuseks see, et eelmisel aastal oli mu vaieldamatu lemmik tema laul “Milline Päev”.”

“Samuti aga ootan huviga Egert Milderi laulu, sest tegemist on väga hea laulukirjutajaga ja ka tema kirjutatud ning Kerli Kivilaane poolt esitatud “Cold Love” oli eelmisel aastal mu lemmikute seas.”

Kõik osalejad poolfinaalide kaupa tähestikulises järjekorras on sellised:

1. poolfinaal, 13. veebruar:
Anett x Fredi – Write About Me
Egert Milder – Georgia (On My Mind)
INGA – Right Time
Jennifer Cohen – Ping Pong
Kruuv – Leelo
Laura – Break Me
Little Mess – Without a Reason
Rasmus Rändvee – Young
Renate – Videomäng
Revals – Kirjutan romaani
STEFAN – By My Side
Synne feat. Väliharf – Majakad

2. poolfinaal, 15. veebruar:
German & Violina – Heart Winder
INGER – Only Dream
Jaagup Tuisk – Beautiful Lie
Janet – Hingelind
Mariliis Jõgeva – Unistustes
Merilin Mälk – Miljon sammu
SHIRA – Out In Space
Traffic – Üks kord veel
Uku Suviste – What Love Is
Uudo Sepp – I’m Sorry. I Messed Up
Viinerid – Kapa Kohi-LA
Ziggy Wild – Lean On Me

ETV erisaates “Eesti Laul 2020. Start” 30. novembril kell 21:35 näeme-kuuleme esimest korda kõikide Eesti Laulu poolfinalistide lugusid ning saame tuttavaks nende esitajatega. Saatejuhid on Tõnis Niinemets ja Karl-Erik Taukar. Ning saatetutvustus lubab: “Eesti saab 24 hiti võrra rikkamaks!”

Eesti Laul 2020 poolfinaalid toimuvad 13. ja 15. veebruaril Tartu Ülikooli Spordihoones, finaalkontsert 29. veebruaril Saku Suurhallis.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.