Tele

Eesti Laul ootab konkursile uusi lugusid, veerandfinaale sel korral ei toimu

Lugude esitamiseks on veidi rohkem kui kuuFoto: ERR

Tänasest kuni 20. oktoobrini on võimalik esitada lugusid Eesti Laul 2023 konkursile, mis koosneb sel korral kahest poolfinaalist ja finaalist.

2022. aasta Eesti Laulu raames proovisid korraldajad uut formaati, tuues vaatajateni esimest korda ka veerandfinaalid. Kokku jõudis seitsme saate jooksul vaatajateni 40 lugu, millest poolfinaali pääsejad valiti muusikavideote, mitte live-esituse põhjal.

Sel korral naastaksegi taas vana formaadi juurde ning professionaalidest koosnev eelžürii valib esitatud lugude seast välja 20 laulu, mille avalik esmaesitlus toimub detsembri alguses.

“Veerandfinaalid olid tegelikult proovimist väärt, sest me saime väga palju uut muusikat ja paljud artistid said võimaluse ennast näidata ja tõestada,” kommenteeris Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula R2 hommikuprogrammis, lisades, et kuigi poolfinaale võetakse rahulikumalt, tuleb finaal suurejooneline.

“Kõik see ajastu ja aeg ei lase meil asju sajaprotsendiliselt korraldada. Veerandfinaalide tegemine oleks äge, aga siis peaks selleks ressurssi natuke rohkem olema, kui seda hetkel on,” nentis ta.

Varem veebruaris toimunud poolfinaalid toimuvad sel korral juba jaanuaris ning finaal leiab aset veebruaris. Rahula sõnas täna saadetud pressiteates, et korraldajad ootavad konkursist aktiivset osavõttu.

“Eesti Laul on igal aastal rikastanud kodumaist muusikaelu paljude uute lugudega ning tutvustanud laiemale publikule värskeid artiste. Ootame aktiivset osavõttu ka tänavu,” märkis ta.

Lugude esitamiseks on aega rohkem kui kuu

Eesti Laul 2023 konkursile saab lugusid esitada kuni 20. oktoobrini, tähtaeg on kell 12 päeval. Konkursil võivad osaleda autorid ja autorite kollektiivid, kes on Eesti Vabariigi kodanikud, välismaalasest Eesti Vabariigi residendid või mitteresidendid.

Laulul võib olla Eesti Vabriigi kodanikest ja residendist autoritele lisaks üks mitteresidendist autor. Ka laulude esitaja(d) võivad olla Eesti Vabariigi kodanikud, residendid või mitteresidendid. Nii esitajate kui autorite puhul kehtib kuni viie laulu põhimõte.

Konkursil osalemise tasu on kuni 17. oktoobrini 50 eurot eestikeelse loo eest ning 100 eurot võõrkeelse või mitmekeelse laulu eest. Konkursi lõpufaasis osalustasud kahekordistuvad ja on vastavalt 100 ning 200 eurot. Laul koos muu reglemendis loetletud materjaliga tuleb üleslaadida ERR-i veebikeskkonda eestilaul.ee.

Eesti Laulu poolfinaalid toimuvad 12. ja 14. jaanuaril, finaal leiab aset 11. veebruaril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.