Tele

Eesti Laulu teise veerandfinaali saatejuhid on Tanja Mihhailova-Saar ja Uku Suviste

Foto: Elisa

Sel laupäeval toimub Eesti Laulu teine veerandfinaal, mida juhivad Tanja Mihhailova-Saar ja Uku Suviste.

Muusikud on täna õhtul ka saates “Ringvaade”, et kuulutada, kes sel laupäeval poolfinaali kohti jahtima hakkavad, kirjutab ERR Menu.

Veerandfinaale juhivad tuntud lauljad, kes on Eestit Eurovisioonil esindanud. Esimese veerandfinaali melu tõid publikuni Eda-Ines Etti ja Tanel Padar ning poolfinaali pääsesid sealt Evelin Samuel, Boamadu, Stig Rästa, Maian ja Jaagup Tuisk.

Septembri alguses teatasid Eesti Laulu korraldajad, et konkursil on oodata mitmeid muudatusi. Teleekraanile jõuavad sel korral ka veerandfinaalid ja tavapärase 20 loo asemel kõlab lauluvõistlusel 40 lugu.

Veerandfinaalis ei esine artistid live’is, vaid televaatajateni jõuab nende muusikavideo, mille põhjal tuleb siis otsustada, kas artist väärib poolfinaali pääsu. Poolfinaali pääseb 20 lugu, finaali aga kümme.

Eesti Laulu vastu oli tänavu ka eriti suur huvi – konkursile esitati 202 lugu, millest 84 on eestikeelsed ja 118 võõrkeelsed.

Veerandfinaalid toimuvad 20. ja 27. novembril ning 4. ja 11. detsembril. Poolfinaalid on eetris 3. ja 5. veebruaril ning finaal 12. veebruaril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.