Tele

Eesti moelooja süüdistab Venemaa “Maskis lauljat” oma kostüümide kopeerimises

Vasakul on Eesti lõvi, paremal venelaste lõvi.Foto: TV3/NTV

23. märtsi “Ringvaates” rääkis telesaatele “Maskis laulja” kostüümid loonud stilist ja moekunstnik Liisi Eesmaa kahtlustest, et tema loomingut on loata järele teinud Venemaa samanimeline telesaade, kirjutab ERR.

Eesmaa sõnul on venelased kopeerinud tema jonnipunni ja lõvi kostüüme. Ta süüdistab idanaabrite “Maskis laulja” saatetiimi plagiaadis ja väidab, et süüdistuse paikapidavust on kinnitanud ka oma ala asjatundja.

“Tehke oma tõlgendus, aga ärge varastage. Praeguse seisuga ei ole ma ühtegi autoriõigust kellelegi loovutanud, see tähendab, et see on minu looming,” väitis Eesmaa. Ta plaanib ühendust võtta Venemaa maskisaate produktsioonifirmaga ja saadet näidanud telekanaliga, et üritada nendega kokkuleppele jõuda.

Venemaa maskisaates kandis jonnipunni kostüümi Olga Buzova, kellel on sotsiaalmeedias üle 20 miljoni jälgija. Eesmaa ei usu, et staar oleks kostüümi kandnud, kui ta oleks olnud teadlik, et see on kellegi teise looming.

Eelmisel aastal selgitas Liisi Eesmaa Diktorile detailselt, millise raske töö ja vaevaga “Maskis laulja” kostüümid sünnivad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.