Tele

Eesti seriaali võtete telgitagused: “režissöör ütles, et meil on seda naist vaja. Mina võtsin jalad selga ja jooksin neiule järgi..”

Mirtel Pohla seriaali "Valguses ja varjus" võtteplatsil.Foto: Elisa

Draamasarja “Valguses ja varjus” tootmisjuht Ervin Roots, kellel on filmimaailmas kogemust rohkem kui 10 aastat, jagab lugejatega seikasid enda tööpäevadest võtetel, kogemust kuidas head vaistu usaldades ideaalne võtteplats leida ning kuidas keskpärastele stseenidele õnnelikke juhuseid ära kasutades särtsu juurde anda. 

Varasem kogemus filmimaastikul

Kümneaastase kogemuse jooksul filmimaastikul on Ervinil olnud palju erinevaid ametikohti. Viimane täiesti tema enda loodud teleprojekt oli Mart Sanderi poolt juhitud mälumäng “Mälupokker”. Sel suvel aga alustas tegus mees režissöör Ergo Kulla kõrval “Valguses ja varjus” tootmisjuhi tööga.

Mehe sõnul kulges sarja filmimine väga sujuvalt ning puudusid suuremad probleemid. “Tänu tootmisjuhile omasele kiirele reageerimisvõimele, laiale tutvusringkonnale ja heale suhtlemisoskusele said takistused kiirelt kõrvaldatud,” sõnas Ervin. 

Ervin Roots tööpostil.Foto: Marek Metslaid

Tootmisjuht ehk multitalent ja tujuhoidja

Ervin sähvib võtteplatsil ringi kui keravälk ning jagab kõigile positiivset energiat. Just seetõttu sobib tootmisjuhi töö talle ideaalselt.

“Minu töö on sarja võtetel olla alati esimene, kes võtteplatsile saabub ja viimane, kes lahkub. Vastutan selle eest, et kõik osakonnad saaksid oma tööd teha ja seda võimalikult hästi,” kirjeldab Roots.

Kui  valgustajal on vaja elektrit või näitlejal tekstide õppimiseks rahulikku keskkonda, siis võlub Ervin puuduoleva sekunditega välja. Oma enda akusid laeb mees kodus koos oma pere ja tütardega puhates.

Salapärane maja metsa sees

Kui tootmisjuht ja režissöör võttekohti kaardistamas käisid, oli algne plaan filmida enamus sarjast Harjumaal Tabara külas kohaliku elu edendaja ja aktivisti Anu talukohas.

“Samal ajal kui Anu valdusi vaatamas käisime, jäi mulle kaugel metsa servas silma üks naabermaja. Endamisi mõtlesin, et see on ju täpselt see, mida stsenaariumis kirjeldati – salapärane maja metsa sees. Kuna mõte mu peas ei andnud rahu, siis küsisime Ergoga nagu ühest suust, kas saaksime ka kõrvalmaja lähemalt uurida. Hetke pärast olimegi naabertalu hoovil. Igal sammul tundsime, kuidas see on just see õige,” kirjeldab Ervin unistuste võtteplatsi leidmist.

Võttel peab olema valmis erinevateks ootamatusteks.Foto: Marek Metslaid

Pärast kiireid läbirääkimisi naabermaja omanikuga said kunstnikud juba nädala pärast oma tööga võtteplatsil alustada. Lisaks sobivale olustikule, pakkus võtteplats ka peidetud aardeid: näiteks kasutati võtetel majas leiduvaid raamatukaste, vanu pilte, mööblit ja teisi elemente, millega interjööri täita.

Näitlejatalent külavaheteelt

Parasjagu filmitakse “Valguses ja varjus” seriaali stseeni, kus Mirtel Pohla otsib vaiksel külavaheteel Google Mapsis teed. Samal ajal kui Ervin Ergoga arutab, kuidas stseeni huvitavamaks muuta, ilmub nurga tagant välja rattaga neiu, reha ja sõnnikuhark käes.

“Režissöör ütles mulle kohe, et meil on seda naist vaja. Mina võtsin jalad selga ja jooksin neiule järgi ning küsisin, kas saan tema väärtuslikku aega laenata. Naine õnneks pikemat veenmist ja ei vajanud ning oli meie rõõmuks nõus,” kirjeldab Roots õnnelikku juhust.

Meeskonna jaoks oli kõige suurem positiivne üllatus ka see, et vastavastatud näitleja tegi rolli koos Mirtel Pohlaga oma sõnade ja kahe duubliga ära. Ervin soovitab uut sarja vaadata nii vanadel kui noortel ning sarjas toimuvat põnevuse säilitamiseks rohkem avaldada ei taha. 

Sügisel esilinastuv “Valguses ja varjus” on Elisa uus kodumaine draamasari, kus hargnevad põnevad saladused, ootamatud keerdkäigud ning südamlikud seigad elust enesest.

Seriaali peaosas on paljudest teatrietendustest ja mitmetest kodumaistest kinohittidest tuntud näitleja Mirtel Pohla. Lisaks temale löövad sarjas kaasa ka Indrek Sammul, Epp Eespäev, Saara Nüganen, Karin Rask ja teised Eesti näitlejad. Sarja stsenarist on Martin Algus ning režissöör Ergo Kuld.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.