Tele

Eestlaste lemmik Netflixis on uhiuus fantaasiaseriaal, mis põhineb Vene ajalool

"Shadow & Bone" on oluliselt parem kui geneerilise sisukirjelduse põhjal arvata võiks.Foto: Netflix

Eesti Netflixis on vaadatavusedetabeli tippu tõsunud uus fantaasiasari “Shadow & Bone”, mille maailma, keelte, kultuuride ja sündmuste ellutoomisel on inspiratsiooni ammutatud 19. sajandi Venemaast.

Oma olemuselt on samanimelisel raamatuseerial põhinev “Shadow & Bone” stiilipuhas fantaasiaseriaal: orvuna üles kasvanud Alina Starkov avastab juhuslikult, et just temas võivad olla peidus müütilised võimed, mis aitavad alistada pimeduse jõud. Selle suhteliselt igava kirjelduse taga on aga peidus tarmukalt kirjutatud tegelaste ja suurepärase näitlejatööga lugu, millele on puhas lust kaasa elada.

“Shadow & Bone” leiab aega mitmete erinevate motiivide ja iseloomudega tegelaste jaoks, keda ei ole kordagi igav jälgida. Peategelast Alina Starkovi kehastav näitlejanna Jessie Mei Li jaoks on tõenäoliselt tegu läbimurderolliga: ta on igas stseenis sundimatult veenev ja suudab mistahes olukorra siiralt välja mängida.

Eestlastele ja ajaloofännidele pakub “Shadow & Bone” ka veidi äratundmisrõõmu. Näiteks sõdurite mundrid põhinevad 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Vene armee mundritel. “Shadow & Bone’i” müütilist maailma valitsevad tsaar ja tsarinna. Isegi osad kohanimed on minimaalsete muudatustega Venemaa kaardilt ümber tõstetud: seriaalis figureeriv linn Novokribirsk on ilmselgelt idanaabrite Novosibirsk.

“Shadow & Bone” on seega üllatavalt nauditav ja kui sa pole sellele veel võimalust andnud, siis nüüd võiksid seda kaaluda. Kui venemaiguline fantaasia pole aga sinu jaoks, siis alt leiad Eesti Netflixi vaadatuimate filmide ja seriaalide värske esikümne. Kes teab, ehk leiad sealt endale midagi sobivat.

Populaarseimad filmid ja seriaalid Eesti Netflixis:

  1. Shadow & Bone
  2. The Circle USA
  3. Life on Colour With David Attenborough
  4. The Blacklist
  5. Love and Monsters
  6. Minions
  7. The Serpent
  8. Ginny & Georgia
  9. The Dead Don’t Die
  10. RuPaul’s Drag Race
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.