Tele

Eeva Esse karavanis ja Robert Rool Žigulis: selline on Kanal 2 suvine teleprogramm

"Ziguliga isamaal" Robert Rooli ja Kristjan Ojanguga alustab 7. juunil.Foto: Kanal 2

Kanal 2 ametlik suvekava eesotsas “Suvereporteriga” stardib esmaspäeval, 31.mail. Esimesed uued saated alustavad neljapäeval, 27.mail.

“Kõik on võimalik”, alates 27. mai, neljapäeviti kell 20.00.

Anneli Lahe uues vestlussaates “Kõik on võimalik” räägivad oma pöördelisest ja elumuutvast aastast ning uuesti alustamise kogemusest Kristiina Ojuland, Raimo Kägu, Karl Madis, Grete Paia, Ott Kiivikas, Kersti Toots, Peeter Kaljuste ja Jesper Parve.

“Tõde Harry Queberti juhtumi kohta”, alates 27. mai, neljapäeviti kell 22.00.

Uus kümneosaline sari “Tõde Harry Queberti juhtumi kohta” on valminud samanimelise auhinnatud menuromaani ainetel. Nimiosas eelkõige haigladraamast “Grey Anatoomia” tuttavaks saanud Patrick Dempsey.

Tegu on ühelt poolt klassikalise krimilooga, kus tõde paljastub vähehaaval ja erinevad juhtlõngad viivad vaatajaid üha enam eksiteele. Teisalt on see ka õrn ja ilus keelatud armastuse lugu, mis nagu ikka sellisel puhul traagilise lõpuga olema kipub.

Ei ole suve ilma “Suvereporterita”. Foto: Konstantin Sednev

“Suvereporter”, alates 31. mai, igal õhtul kell 19.00.

Uudistemagasin „Suvereporter“ hoiab kätt pulsil Eestis ja välismaal toimuvatel sündmustel. Päevakajaliste uudiste kõrval külastab suvine uudistesaade erinevaid suviseid sündmusi ja paiku ning toob eetrisse külalisi ja konkursse. Traditsiooniliselt tuleb igal aastal koos “Suvereporteriga” televaatajate teadvusesse ka paar uut muusikalist suvehitti.

“Žiguliga isamaal” alates 7. juuni, esmaspäeviti kell 20.00.

Uued reisiseiklused viivad kaks meest Žigulidel isamaale ja kolm naist autokaravaniga Baierimaale. Kristjan Ojang ja Robert Rool seiklevad läbi kõik 15 Eesti maakonda, kokku ligi 3500 kilomeetrit. Mehed püstitavad selle reisi jooksul ohtralt erinevaid isiklikke rekordeid.

Käivad Žigulidega ära 15 meetrit allpool merepiiri, istuvad 50 miljonit eurot maksva masina rooli, kohtavad nullist sajani kolme sekundiga kiirendavat Ladat ja panevad plahvatama 7000 tonni lõhkeainet.

Kuidas kolm naist karavanis teineteisega hakkama saavad? Foto: Kanal 2

“Kolm naist karavanis” alates 1. juuni, teisipäeviti kell 20.00.

Vastukaaluks mehisele testosterooni täis seiklusele kodumaal võtavad aga kogu kevade nelja seina vahel istunud naised ette reisi välismaale. Isolatsioon on aga rahakoti õhukeseks söönud ja enamik riigipiire on ju kinni. Nii otsustavad Carola Madis, Eeva Esse ja Kethi Uibomägi, et kulude kärpimiseks tuleb neil rentida autokaravan, millega minnakse vallutama Baierimaa alpikülasid.

Kas kasinus ja ekstreemsed olukorrad liidavad naised reisi lõpuks südamesõbrannadeks või osutuvad kitsastest tingimustest tekkinud erimeelsused sedavõrd ületamatuteks, et koju naastes ei taha nad üksteisest enam midagi kuulda?

“Elamusi täis Eesti” uues hooajas alates 2. juuni, kolmapäeviti kell 20.00.

Elamusi otsib ja pakub ka saatejuht Jaanus Koort, kes leiab Eestimaa pealt üles kõige kurioossemad kohad ja üllatavamad paigad, kuhu paljud oma jalaga veel astunud pole. Mida kõike Eestimaal vaadata ja külastada ning mille kõigega suvel tegeleda?

“Mägidoktor”, alates 31. mai, esmaspäevast reedeni kell 17.00.

Uus Saksa suhteseriaal “Mägidoktor” (Der Bergdoktor) on vaba metsikust vägivallast ja masendavatest maailmalõpu meeleoludest. Seriaali peategelaseks on doktor Martin Gruber (Hans Sigl), kelle arstitöö Alpides pakub talle nii väljakutseid kui rõõmu. “Mägidoktor” on südamlik sari, mille inimliku sisu kõrval on nauditavad ka imelised loodusvaated.

“Mõrvad Sandhamnil”, laupäeviti kell 20.30.

Uus laupäevaõhtune krimifilmide sari “Mõrvad Sandhamil” on segu puhkuseidüllist, mõrvadest ja peretragöödiatest. Viveca Sten on üks edukamaid Rootsi naiskrimiautoreid, kelle ka Eestis väga populaarseks saanud raamatuid on avaldatud enam kui 25 keeles ja müüdud maailmas kokku üle nelja miljoni. Nende põhjal vändanud krimifilmide sarja “Mõrvad Sandhamnil” näeb Kanal 2s laupäeviti kell 20.30.

“Suve ÕHTU!” on “Õhtu!”, aga, noh, suvel. Foto: Jake Farra

Juba juulis on minipuhkuselt tagasi ka saate “Õhtu!” tegijad meelelahutussaatega “Suve ÕHTU!”. Suvel lähevad saatejuhid Piret, Robert ja Jüri stuudiost välja, et tuua saated vaatajateni Rakverest, Raplast, Võrust, Viljandist ja Saaremaalt. Kõige muu kõrval keskendub “Suve ÕHTU!” ka meie olümpiasangaritele, sest 23.juulil alustab Kanal 2 ja Kanal 12 Tokyo Olümpiamängude otseülekannetega.

Suvised nädalavahetused on Kanal 2s lembekino päralt, kui ekraanile jõuavad uued Saksa armastusfilmid sarjast “Katie Fforde” ja “Suvi…” (Ein Sommer in…). Igal laupäeval ja pühapäeval enne “Suvereporter +” kell 17.00.

Kõige uue kõrval on suvel ekraanil tagasi ka komöödiasari “Alo”, kodumaine hittkrimisari “Viimane võmm”, nutisaade “Galileo”, mälumäng “Kuldvillak”, Harry Potteri filmid jpm.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.