Tele

Erik Orgu oma uuest saatest “Kallid kalorid”: tervislik elustiil ei ole ainult kodujuust, õun ja jõusaal!

Toitumisnõustaja Erik Orgu sõnul on kaalulangetamise juures kõige olulisem õigete asjade söömine õigetes kogustes.Foto: TV3

Täna õhtul kell 21:30 alustab TV3 eetris uus tõsielusari “Kallid kalorid”, kus kaheksa erineva taustaga osalist on toitumisnõustaja Erik Orgu juhendamisel nädal aega treeninglaagris, et kaalu langetada

Osalejate jaoks teeb olukorra raskemaks laagris asuv suur ahvatluste kapp – külmik täis magusaid, rasvaseid ja promillidega kiusatusi. Iga amps ja lonks sellest kapist maksab hingehinda, mis arvutatakse maha saate auhinnarahast.

Kõik algab mõtlemisest

Erik Orgu selgitas, et saate esmane eesmärk on muuta inimeste mõttemaailma.

“Me andsime saates osalejatele vaba valiku, me tutvustasime neile erinevaid asju: ekstaatilist tantsu, kodust trenni, mida saab teha ruutmeetri peal, igasuguseid asju. Me sisuliselt avasime nende mõistuse selles valdkonnas,” selgitab Orgu.

“Tegime terve nädala selliseid imelikke asju ning kaalusime nädala lõpus ja mitme kuu pärast, siis saadi aru, et ma ei peagi jõusaaliga liituma, ma ei peagi sööma igavat mittemaitsvat toitu.”

Orgu jagas televaatajatele ka soovitusi, kuidas kõige hõlpsamalt ja efektiivsemalt kaalust alla võtta.

“Kaalust alla võtmine on tegelikult õigete asjade söömine õigetes kogustes, see on füsioloogia. Teine osa on psühholoogiline, inimene peaks aru saama, miks ta üle sööb ja hakkama sellega tegelema,” räägib Orgu.

“Kogu tervislikule elustiilile tuleks vaadata uue pilguga peale. Selline klassikaline kodujuust, õun ja jõusaal, see on nii vana informatsioon, saab ka teistmoodi.”

Elumuutev kogemus

Kuigi laager kestis vaid nädala, on saates osalejad tulemustega rahul. Erik Orgul on telefonis sõnum ühelt osalejalt, kes tänab teda elu muutmise eest.

Saates osalenud OnlyFansi sisulooja Teele sõnul on ta nüüd muutunud inimene.

“Kui iseloom välja jätta, olen täiesti teine inimene. Mu iseloom on veel rohkem üle võlli, mul on energiat rohkem, ma olen kõvasti õnnelikum. Väga palju kasu oli. Välimuselt see kasu oli minimaalne võrreldes sellega, mis sisemuses toimus,” selgitab Teele.

Teise osaleja, juutuuber Sidni sõnul oli samuti olulisem just vaimsel tasandi toimunud areng.

“Ma olin nii halvas kohas omadega. Liikusin tänu saatele edasi ja nüüd on palju parem olla,” räägib Sidni.

Orgu sõnul on “Kallid kalorid” tehtud eesmärgiga selgitada inimestele, et kaaluprobleemide ületamine on võimalik.

“See saade on neile, kes on ülekaalulised, aga ka neile, kes juba peavad seda võitlust ja ei ole hetkel ülekaalulised, aga tunnevad, et kas näiteks hakkab jälle käest ära minema. Või vastupidi, on ülekaalulisust võitmas ja vajavad seda ühte pushi veel.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.