Tele

ERR: 4K kvaliteediga omasaated meil lähiaastatel ei tule

Hetkel saab ERRi kodulehel 4K kvaliteediga järele vaadata saadet "Johannese lähetamine".Foto: kuvatõmmis

ERR teeb 4K kvaliteediga esimesi katsetusi: hetkel on esmakordselt võimalik interneti vahendusel ülikõrge pildikvaliteediga järele vaadata telesaadet “Johannese lähetamine”.

Uurisime, kui populaarseks on 4K sisu järelevaatamine osutunud ning kas tulevikus plaanitakse vaatajateni tuua veel kõrgema pildikvaliteediga telesaateid.

“ERRi vaates on “Johannese lähetamine” eelkõige pilootprojekt, millega testida tehnoloogiat ja erinevaid protsesse, et tuleviku töövoogusid paremini planeerida,” selgitab ERRi kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe.

“4K striiming veebis on pilootprojektina sisse kirjutatud ka ERRi arengukavasse ja peame “Johannese lähetamist” õnnestunuks. Saade on head vastukaja saanud, sealhulgas ka pildilist kvaliteeti silmas pidades.”

4K tuleb, aga tasa ja targu

See ei tähenda siiski seda, et 4K-sisu tootmine oleks ERRi jaoks esmane prioriteet. Selle peale kindlasti mõeldakse, kuid samas leitakse, et hetkel veel ei ole paljudel Eesti peredel võimalik 4K sisu tarbida.

“4K on tulevikuperspektiiv, mitte ainult ERRi vaates. Seega on 4K ka ERRi tulevikuplaanidega seotud, aga lähtume eelkõige oma auditooriumist ja 4K vastuvõtu võimekusest. Paljudel leibkondadel puuduvad nii tehnoloogilised võimalused kui ka piisav andmeside 4K vastuvõtuks,” jätkab Helemäe.

“Kas see kunagi tuleb? Kindlasti, aga täna peavad meie teenused tabama võimalikult laia sihtrühma. 4K kvaliteediga omasaadete tootmine ja tele-eetrisse jõudmine ei ole lähiaastate perspektiiv, küll on tõenäoline, et 4K kvaliteediga hankesaated võiksid jõuda ERRi arendatavasse voogedastuskeskkonda.”

“Johannese lähetamine” on ETV eetris reedeti kell 20:30. Kui soovid saadet vaadata 4K kvaliteedis, siis pead minema ERRi kodulehele.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.