Tele

ERR vahendab nädala lõpuni iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste otseülekandeid

Juba eetris olnud ülekandeid saab järele vaadata ETV2 koduleheltFoto: kuvatõmmis

Eile alanud iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused toovad Eesti publiku ja televaatajate ette Euroopa iluuisutamise tipptegijad. Otseülekandeid Tallinna Tondiraba jäähallist vahendavad ETV2, ETV+, veebikanal Jupiter ja ERR-i spordiportaal.

“Olümpiahooajal on iluuisutamise EM-il tavapärasest suurem tähtsus, millele viitab ka rekordiline osalevate riikide arv ning 185 osalevat sportlast,” märkis pressiteates ERR-i sporditoimetuse juht Rivo Saarna lisades, et osalejate seas on tõenäoliselt nii mõnigi selle aasta olümpiavõitja või maailmameister.

Tallinnas toimuvatel võistlustel on sportlasi 38 riigist, Eestit esindavad kodusel EM-il viis sportlast.

Rahvusvahelist telepilti, mis Tallinnast jõuab sadade miljonite televaatajatani üle kogu Euroopa, toodab Eesti Rahvusringhääling. ERR-i telekanalid ETV2 ja ETV+ ning portaalid sport.err.ee ja Jupiter toovad vaatajateni kokku 26 tundi iluuisutamise otseülekandeid.

Otseülekandeid saab jälgida eesti- ja venekeelsete kommentaaridega, eesti keeles kommenteerivad võistluseid koos iluuisutamise ekspertidega Anu Säärits, Aet Süvari, Kristjan Kalkun.

Euroopa meistrivõistluste ametlik avamine toimus kolmapäeval, otseülekannet vahendab ETV+ kell 18.05. Esimesena astusid võistlustulle mehed. Traditsiooniliselt lõpetab võistluse iluuisutamise gala, millele saab otseülekandes kaasa elada ETV2 ja ETV+ vahendusel sel pühapäeval kell 15.30.

Iluuisutamise EM-i otseülekanded eesti keeles

K, 12. jaanuar kell 13.35 ETV+: meeste lühikava
Kodupubliku ees teeb Euroopa meistrivõistluste debüüdi noor Arlet Levandi. Meeste üksiksõidu lühikava 24 paremat pääsevad vabakavale, mis sõidetakse reedel. Kommentaatorid on Anu Säärits ning Uisukool Reval juht ja treener Liina-Grete Lilender.

K, 12. jaanuar kell 18.05 ETV+: avamine
Viiepäevase tiitlivõistluse avatseremoonial näitab Eesti, kuidas on omavahel seotud iluuisutamine, rahvatants ja Arvo Pärdi muusika. Kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

K, 12. jaanuar kell 19.30 ETV2: meeste lühikava parimad
Kokkuvõtte kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

K, 12. jaanuar 21.05 ETV2: paarissõidu lühikava
Kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilende.

N, 13. jaanuar kell 11.10 ETV2 ja kell 15.15 ETV+: naiste lühikava
Eesti koondise suurimad lootused on seotud naisüksiksõitjate Eva-Lotta Kiibuse ja Niina Petrõkinaga. Lühikava 24 paremat pääsevad vabakavale, mis uisutatakse laupäeval. Kommentaatorid on  Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender, stuudiojuht Aet Süvari ja reporter Kristjan Kalkun.

N, 13. jaanuar kell 19.30 ETV2: naiste lühikava parimad
Lühikava parimate hetkede kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

N, 13. jaanuar kell 20.25 ETV2: paarissõidu vabakava
Vabakava otsustavate sõitude ja autasustamise kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender ning stuudiojuht Kristjan Kalkun.

R, 14. jaanuar kell 15.30 ETV+: jäätantsu rütmitants
Eesti koondises teevad tiitlivõistluste debüüdi Tallinnast pärit Marko Jevgeni Gaidajenko ja Pariisis sündinud Solene Mazingue. Edasi pääsevad 20 paremat paari. Kommentaatorid Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

R, 14. jaanuar kell 17.50: meeste vabakava
Kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender, stuudiojuht Kristjan Kalkun ja reporter Aet Süvari.

L, 15. jaanuar kell 15.20 ETV+: jäätantsu vabatants
Kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

L, 15. jaanuar kell 18.20 ETV2: naiste vabakava
Kommentaatorid on Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender, stuudiojuht Aet Süvari ja reporter Kristjan Kalkun.

P, 16. jaanuar kell 15.30 ETV2: gala
Jääle tulevad kõik Tallinnas medali võitnud üksiksõitjad, jäätantsijad, paarissõidu paarid ning eredamate showkavadega Euroopa tippuisutajad. Kommentaatorid Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.